Manchester City porazil Real Madrid 4:0 a postoupil do finále Ligy mistrů

Přidat na Seznam.cz

Bernardo Silva dvakrát skóroval, když Manchester City postoupil do finále Ligy mistrů díky středečnímu vítězství 4:0 nad Realem Madrid.

City se 10. června utká v Istanbulu s Interem Milán a Pep Guardiola bude mít možnost potřetí jako trenér vyhrát elitní evropskou fotbalovou soutěž.

Bernardo Silva skóroval na Etihad Stadium ve 23. a 37. minutě, v 76. minutě si dal vlastní gól Eder Militao a v nastaveném čase zpečetil výhru střídající Julian Alvarez.

City usiluje o první vítězství v Lize mistrů v historii a podruhé za poslední tři sezony postoupilo do finále.

Madridský celek šel za rekordním patnáctým ziskem evropského poháru, ale ve druhém utkání zcela dominoval soupeř poté, co první zápas na Santiago Bernabeu skončil 1:1.

Bernardo Silva překonal Thibauta Courtoise u jeho bližší tyče a poslal City do vedení poté, co Erling Haaland donutil madridského gólmana už ke dvěma zákrokům.

Toni Kroos pak za hosty trefil břevno, ale Bernardo Silva udeřil znovu, když zamířil po zblokovaném pokusu Ilkaye Gundogana.

Madridští byli v posledních dvou sezónách králi návratů, včetně loňského semifinále proti City, kdy postoupili 6:5 po prodloužení.

Tentokrát se to však nemělo opakovat, protože Militao ve druhém poločase zamířil do vlastní sítě, aby ukončil naděje Madridu, před Alvarezovým pozdním zásahem.

Guardiola dvakrát vyhrál Ligu mistrů, když byl trenérem Barcelony, ale v bývalém klubu Bayernu Mnichov ani v City se mu nepodařilo tento titul přidat.

Zdroj: ca.style.yahoo.com, newsingermany.com