Manchester City může být vyřazen z Ligy mistrů

Přidat na Seznam.cz

Manchester City dnes večer pokračuje v obhajobě Ligy mistrů v utkání s Kodaní, v němž se utká s posledním šestnáctým týmem, ale uvnitř klubu přetrvávají obavy z toho, že by mohl být v příštím roce ze soutěže vyřazen v důsledku úspěchu Girony v La Lize, píše deník Daily Express.

Girona je překvapením letošního ročníku španělské ligy, která se probojovala do boje o titul, než v sobotu prohrála 0:4 na hřišti Realu Madrid a na vedoucí tým Carla Ancelottiho ztrácí pět bodů. Na třetí Barcelonu však stále mají pět bodů náskok.

Společnost City Football Group, která vlastní Manchester City, koupila v roce 2017 44,3% podíl v Gironě, který od té doby navýšila na 47%. Pravidla UEFA neumožňují, aby v jedné evropské soutěži startovaly dva kluby vlastněné stejným subjektem, což zpochybňuje účast obou týmů v příštím ročníku.

Současné předpisy stanoví, že se Ligy mistrů může zúčastnit pouze tým, který se v příslušné divizi umístí nejvýše. Girona je na nejlepší cestě skončit na druhém místě. Tým Pepa Guardioly je v Premier League také druhý, první trojici ale dělí pouhé dva body, a pokud si první dvě místa zajistí Arsenal a Liverpool, City by mohlo být z Ligy mistrů vykázáno.

UEFA sleduje spojení mezi City a Gironou, která nedávno potvrdila, že po hvězdné sezoně pod vedením trenéra Michela přestoupí ze Španělska do Manchesteru devatenáctiletý útočník Savio.

Manchester City by mohl být nucen snížit svůj podíl v Gironě, pokud se oba týmy kvalifikují do Ligy mistrů, podobně jako Aston Villa a Brighton po postupu do stejné evropské soutěže. Manchester United by mohl čelit podobné hrozbě, jakmile bude schválena koupě 25 % akcií Sirem Jimem Ratcliffem, protože Brit vlastní také tým Ligue 1 Nice.

Zdroj: Daily Express