Máme štěstí na pracovité hráče, tvrdí kondiční trenér volejbalového Kladna

Přidat na Seznam.cz

Hráči devíti národností ze čtyř kontinentů a k tomu i zahraniční trenér. Takové složení má v letošní sezoně extraligový volejbalový tým VK Kladno. Skloubit takhle mezinárodně poskládaný celek není snadné. Ale zatím se to v kladenském klubu daří, což potvrzuje i kondiční trenér Matyáš Myškovský.

Na snímku Matyáš Myškovský při extraligovém zápase (první polovina prosince 2023).

Jak byste charakterizoval vaše družstvo, které patří do špičky extraligy?

Letos jsme měli při tvorbě kádru obrovské štěstí, že v klubu jsou pracovití hráči. Když je něco bolí, tak se ptají na všechno, co souvisí s kondicí. Mají sice zažité svoje systémy, ale chtějí vědět podrobnosti ohledně přípravy apod.

Dá se při tréninku fyzičky přistupovat ke všem stejně?

Každý post v sestavě je jiný, tedy specifický. Čím víc běží sezona, tak musíme přihlížet i k detailům. V jednom kádru se třeba sejdou šestnáctiletý kluk, skupinka hráčů kolem šestadvaceti let a ještě čtyřicátník. Nahrávač váží například 65 kilogramů a ten, co hraje na smeči, 115 kg. I takové důležité prvky musí kondiční trenér akceptovat. To by mělo být nezbytné.

Jaké jsou ve volejbalovém Kladně podmínky a zázemí?

Za mě super – posilovna, masérna atd. Pokud se všechno propojí s fyzioterapií, tak všechno funguje. Trenéři nemají kapacitu řešit záležitosti, které spíše patří do jiné oblasti, než je vlastní hra. Myslím, že v Kladně panuje profesionalita.

Z programu Kladna je patrný náročný zápasový program – extraliga, evropské poháry. Jak jej hráči zvládají?

Za poslední měsíc a půl jsme odehráli opravdu hodně utkání. I přes to se nám daří udržet kádr zdravotně v pořádku. Takže jsme bez marodky, když nepočítám nějaké malé bolístky.

Zdroj: autorský článek