Máme prvního adepta na vyhazov z prvoligového klubu? Nikl s Českými Budějovicemi potřetí prohrál

Přidat na Seznam.cz

Fanoušci královéhradeckého klubu zažívají po sobotním utkání krásné pocity. Užili si premiéru nového stadionu a navíc jejich miláčci vyprovodili soupeře s pětibrankovým přídělem. Až by se zdálo, že si na otevření nového fotbalového stánku pozval FK Hradec Králové jen nějakého sparingpartnera k přátelskému mači. Jenže on se konal zápas první ligy, v kterém českobudějovičtí hráči vůbec nestíhali a zaslouženě jsou tak na posledním místě…

Fotbalisté Hradce Králové získali z prvních dvou kol pouhý bod, zatímco Budějovičtí byli na nule. Očekával se tak možná spíše opatrný zápas, s jedním, maximálně dvěma góly. Jenže vše bylo jinak. Domácí během první půlhodiny rozebrali třikrát hostující obranu a tím si získali rozhodující náskok. „První poločas měl velké tempo, jezdilo se nahoru, dolů. Bylo hodně šancí na obou stranách. Klidně to mohlo být po první půli 5:3,“ zhodnotil první dějství kouč Hradce Králové Josef Weber.

Jihočechům se sice povedlo hned po příchodu z kabin skórovat, jenže hned po rozehrání jim domácí čtvrtým gólem definitivně vzali šance na nějaký bodový úspěch. Vše pak za deset minut završil z penalty Václav Pilař, který se do Hradce Králové vrátil po více jak deseti letech. „Byl to velmi specifický a emotivní zápas. Jsem strašně rád, že se ten zápas povedl zvládnout. Byl jsem popravdě hodně nervózní i za kluky. Postavili nám tady krásný stadion, těšili jsme se na něj. Přáli jsme si, aby se ten ten zápas povedl a my zvítězili, což se podařilo,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci střelec pátého domácího gólu.

České Budějovice jsou v nezáviděníhodné situaci. Jak už bylo naznačeno, jsou bez bodu a v příštím kole je doma čeká plzeňská Viktorka. „Hráli jsme v krásném prostředí, na novém stadionu, skvělá kulisa… a my jsme ten zápas nezvládli. Momentálně nám tam nic nespadne a přijde mi, že prakticky každá šance soupeře skončí gólem. To se dneska znovu potvrdilo. Jednoduše toho musíme hodně změnit a zlepšit. Pokud chceme být úspěšní, nemůžeme nechat soupeře z každé akce zahrozit,“ podotkl českobudějovický trenér Marek Nikl.

FC Hradec Králové – Dynamo České Budějovice 5:1 (3:0)

Branky: 19. Vašulín, 22. Horák, 32. Krejčí, 49. Kučera, 59. Pilař z pen. – 48. V. Hora.

Hradec Králové: Bajza – Klíma, Heidenreich, Čech – Gabriel (90. Koubek), Kodeš, Kučera (90. Ševčík), Horák – Pilař (63. Juliš), Krejčí (46. Pudhorocký) – Vašulín (81. Šašinka). Trenér: Weber.

České Budějovice: Šípoš – Havel, Králik, Trummer – Čmelík (67. Dejanovič), Suchan (88. Matouš Nikl), Hellebrand, Osmančík – Adediran (46. V. Hora), Hais (80. Matoušek) – Ondrášek. Trenér: Marek Nikl.

Zdroj: dynamocb.cz, fchk.cz