Máme nejvyšší ambice, říká reprezentant Pavel Chotěborský o extralize

Přidat na Seznam.cz

Házenkáři Lovosic se netají medailovými ambicemi v extralize. Opravňuje je k tomu druhé místo v tabulce po základní části a výhodná pozice pro čtvrtfinále play off.

K oporám týmu patří i reprezentant Pavel Chotěborský (na snímku), který např. v posledním kole dlouhodobé fáze soutěže nastřílel pražské Dukle deset gólů. A už se těší na play off, což potvrdil i v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Jak jste prožívali zimní přestávku v extralize?

Přezimovali jsme na prvním místě tabulky, ale neměli jsme hlavy v oblacích. Já jsem počátkem ledna byl na reprezentačních akcích s áčkem i juniorským týmem. Po návratu do klubu jsem poznal, že jsme stále připraveni na to, co nás může čekat ve druhé polovině sezony.

Co pro vás znamená působení v národním týmu?

V současnosti je tam se mnou z Lovosic i Jarda Trkovský a ještě loni za nás chytal Jan Hrdlička, který je nyní nově v zahraničí. A velkou inspirací jsou pro mě i Jan Landa a Jiří Motl, kteří se dostali do reprezentace rovněž z lovosického klubu. Oba stále působí v Lovosicích, Landa je manažerem a Jirka Motl mým spoluhráčem. Při jeho zranění jsem dostával velký prostor. Hrajeme na stejném postu levého křídla a sbírám od něj zkušenosti.

Mrzelo vás, že se Lovosice neprobojovaly do finále Českého poháru?

Neuspěli jsme ve čtvrtfinále v Karviné, když den předtím jsme hráli ve Frýdku-Místku extraligový zápas. Byl to náročný program a po vyřazení z poháru jsme se soustředili už jen na ligu.

Jak vnímáte právě se rozbíhající extraligové play off?

Je to výzva. Věřím, že máme za poslední dobu největší předpoklady k boji o nejvyšší mety. Extraliga ale nabírá na kvalitě ve všech týmech. Plzeň vyhrála základní část i Český pohár, v popředí jsou i Karviná a pražská Dukla.

Zdroj: autorský článek