Machovský v problémech! Utekl z Finska a klub po něm bude žádat náhradu škody

Přidat na Seznam.cz

Z vlastní iniciativy ukončil předčasně angažmá Matěj Machovský ve finském klubu KalPa. Po bývalém brankáři Sparty nebo Plzně bude klub žádat zaplacení pokuty za porušení hráčské smlouvy. Ve Finsku působil od srpna.

„KalPa nepovolí přestup hráče do jiného klubu, dokud nezaplatí požadovanou náhradu za porušení smlouvy,“ stojí v oficiálním prohlášení finského klubu. Ve Finsku měl Machovský smlouvu na jeden rok s opcí, kterou podepsal po konci ve Spartě.

Sportovní ředitel finského klubu se na příchod Machovského těšil a věřil, že jeho zkušenosti budou pro klub přínosem. Svůj přestup tehdy komentoval gólman, že se těší na finskou ligu, která patří v Evropě mezi nejlepší, inform Hokej.cz.

Nakonec Machovský ve Finsku odchytal pouhých třináct zápasů, v nichž si držel úspěšnost 87,8%. Z brankoviště jej vystrnadil dvacetiletý talent finské brankářské školy Juha Jaktola. Důvodem ukončení angažmá je tedy slabé vytížení, na což si bývalý brankář Sparty stěžoval také na sociálních sítích.

V hokejových kuolárech se už začalo spekulovat, kam povedou jeho další kroky. Kvalitních brankářů na trhu není mnoho a přestupní období končí již 30. ledna. Podle Sport.cz se jedná o jeho angažmá v Kometě Brno.

Zdroj: Hokej.cz, Sport.cz