Machač statečně vzdoroval světové trojce. Plíšková si lehce poradila s Číňankou

Přidat na Seznam.cz

Druhý hrací den letošního Australian open ovlivnilo velké vedro, které přinutilo organizátory spoustu zápasů přerušit. Polovina utkání se pak dohrávala v pozdním večeru. Jeden z nich byl i souboj Tomáše Machače se třetím nasazeným Norem Casperem Ruudem. Seveřan patřil k největším překvapením loňského roku. Dá se říci, že z neznámého hráče se během dvanácti měsíců stala hvězda. A i s touto představou očekávali tenisoví experti, že si Ruud na našem tenistovi smlsne. To se ale mýlili. Machač srdnatě favoritovi vzdoroval a i když nakonec podlehl 3:6, 6:7, 7:6, 3:6, jeho výkon je jistě povzbuzením do dalších turnajů.

Vedle Machače jsme měli ještě zastoupení v ženské dvouhře. Zatímco Tereza Martincová se do druhého kola nepodívá, Karolína Plíšková a Linda Fruhvirtová byly spokojenější. „Aryna hodně určuje hru. Má výborný servis, chodí do returnů a z prvních třech míčů chce mít maximální tlak. Nechce vás vůbec nechat hrát, riskuje ze všeho a celkově je to hodně o ní. V prvním setu jsem bohužel při svém brejkbolu minula return o pár centimetrů. Potřebuju se dostat do rytmu, což mi nedovolila,“ řekla Martincová webu Tenisový svět po prohře se Sabalenkovou 1:6, 4:6.

Plíšková porazila Číňanku Wang Si-jü hladce 6:1, 6:3. Stejně v pohodě zvládla úvodní kolo i sedmnáctiletá Fruhvirtová, když vyprovodila Australanku Jaimee Fourlisovou z kurtu 6:0, 6:4. „První zápas je vždycky zrádný. Jsem ráda, že jsem ho zvládla ve dvou setech, protože tady bylo obrovské vedro. Dvacet minut poté, co jsme dohrály, byly zápasy na venkovních kurtech přerušeny. Je super, že jsme to stihly,“ uvedla velká česká naděje po utkání.

Dnes nad ránem středoevropského času se představí Jiří Lehečka proti Christopherovi Eubanksovi z USA. David Svrčina se pokusí překvapit desátého nasazeného Jošimota Nišioku z Japonska. Barbora Krejčíková se střetne s Francouzkou Clarou Burelovou. Petra Kvitová bude mít za soupeřku Ukrajinku Anhelinu Kalininovou. A Karolína Muchová vstoupí na stejný kurt jako Američanka Danielle Collinsová.

Zdroj: tenisovysvet.cz, ausopen.com