Lukáš Zoubele: Trenér Martin Svědík je náročný, ale i férový ke všem

Přidat na Seznam.cz

Poté, co se česká fotbalová reprezentace ocitla na konci listopadu po odstoupení Jaroslava Šilhavého bez trenéra, často v médiích při úvahách o jeho nástupci rezonovalo i jméno trenéra Martina Svědíka. Do výběru se sice nedostal, ale stále si udržuje skvělé renomé.

Na snímku Lukáš Zoubele, nový sportovní manažer FK Ústí nad Labem (konec ledna 2024).

Nesmírně si pana Svědíka vážím. Zažil jsem ho jako kouče v Jihlavě, odkud pak odešel do Slovácka. A odvádí tam vynikající práci,“ uvedl na Svědíkovu adresu pro SportDeník.cz bývalý ligový fotbalista Lukáš Zoubele, který je od ledna novým sportovním manažerem klubu FK Ústí nad Labem.

Myslím, že pan Svědík říká všechno na rovinu, žádné omáčky okolo. Je náročný, ale i prostě férový ke všem. Je dobrý jako člověk a po trenérské stránce ho řadím do špičky,“ nabízí svůj názor Zoubele.

Ve Slovácku je vidět systematická práce pana Svědíka, prakticky čtyři pět let dokáže držet klub nahoře. Je to odborník, detailista. Na jeho výsledcích je to poznat. I starší hráči jdou za ním, i když je takhle náročný. To beru jako známku kvality trenéra. Občas si i napíšeme,“ líčí Zoubele.

Někdejší záložník, který působil na Kladně, v Ústí nad Labem, Teplicích, Jablonci, Brně, Jihlavě, Viktorii Žižkov a znovu v Jihlavě, se po ukončení hráčské kariéry dal na funkcionářskou dráhu.

V Jihlavě jsem hrál s Lukášem Vaculíkem, který pak přešel na pozici manažera a mohl jsem se od něj trochu učit. Viděl jsem klady i nedostatky této činnosti. Takže můj přesun do nové role v Ústí nepřišel náhle,“ vysvětlil Zoubele, který na podzim sice patřil ještě jako hráč do kádru ústeckého celku, ale potýkal se se zraněními.

Proměny Zoubeleho z hráče na manažera si všimli i jeho bývalí spoluhráči.

Volal mi Víťa Beneš ze Sigmy Olomouc, abych si toho vážil. Že prý málokterý klub dá hned takovou funkci tomu, kdo zrovna skončil s aktivním fotbalem. Beneš je taky odchovancem Ústí, hráli jsme spolu v lize například na Kladně a v Jablonci,“ dodal nový ústecký sportovní manažer.

Zdroj: autorský článek