Lucie Šafářová na chvíli oprášila tenisovou raketu a úspěšně vstoupila do turnaje v Remeši

Přidat na Seznam.cz

Tak tohle se nečekalo. Lucie Šafářová sundala z hřebíčku tenisovou raketu a už znovu prohání soupeřky po kurtu. Ke svému krátkému comebacku si zvolila turnaj nižší kategorie ITF ve francouzské Remeši. První kolo nebylo pro ní vůbec jednoduché, ale nakonec Francouzku Yaroslavu Bartashevichovou porazila 3:6, 6:3, 6:1.

Hlavním důvodem, proč se brněnská rodačka rozhodla pro návrat k tenisové raketě, jsou její dvě neteře. Vždy bylo jejím snem si s nimi zahrát a dnes večer jí čeká čtyřhra po boku Emmy Dvořáčkové, dcery její starší sestry Veroniky. Dalším důvodem je možnost se pořádně rozehrát před blížícím se turnajem legend v Lucemburku. Zde by se měly představit např. Kim Clijsterová, Daniela Hantuchová či třeba olympijská vítězka z Ria 2016 Monica Puigová.

V dalším kole dvouhry se Šafářová střetne s třiatřicetiletou Němkou Monou Barthelovou, která je až na konci první třístovky světového žebříčku. Takže ani ona není nepřemožitelná soupeřka. Poté by jí pravděpodobně čekala Ruska Julie Avdeeva.

Ještě připomeňme, že největšími úspěchy Šafářové je finále na French open v roce 2015, pět grandslamových titulů ve čtyřhře a bronzová olympijská medaile ve čtyřhře v Riu de Janeiro.

Zdroj: itftennis.com