Liverpool si proti Spartě otevřel střelnici. Klopp po zápase utěšoval soupeře

Přidat na Seznam.cz

Jestliže na Letné si Sparta proti hvězdnému soupeři vypracovala aspoň nějaké šance, na Anfield Road to byl v podání Pražanů totální zmar. Už po čtvrthodině vedl Liverpool 4:0. Konečné skóre 6:1 je pro Spartu ještě lichotivé, alespoň neutrpěla nejhorší debakl historie Evropské ligy. Gól útěchy vstřelil Birmančevič.
Trenér Priske před zápasem avizoval, že nepřijel na Anfield Road zaparkovat autobus. Kdo by tím pádem čekal, že se na bránu Liverpoolu povalí jeden útok za druhým, ten byl na omylu. Hrálo se na sparťanské polovině hřiště. A góly se sypaly už od samého začátku.

Po 15 minutách 4:0 pro domácí
Už v sedmé minutě otevřel skóre Núňez. O minutu později vyprodukoval strašnou chybu Ladislav Krejčí, za což mu poděkoval liverpoolský Clark. V 10. minutě si vybral slabší okamžik Jaroslav Zelený, další úspěšný forčeking Liverpoolu vedl ke gólu Salaha. Ve 14. minutě zvyšoval na 4:0 Gakpo. Na obzoru byl strašný debakl.
Pak se naštěstí gólostroj Liverpoolu pozastavil. A ve 41. minutě vyslal přesnou přihrávku sparťanský Preciado a Birmančevič snížil na 4:1.
Druhý poločas ale zase patřil domácím. Szoboszlai a Elliot vystřelili a míč se po teči vždy ocitl za zády brankáře Vindahla. Konečné skóre bylo 6:1.

V ničem jsme Spartě nepomohli, řekl po zápase Klopp
Trenér Jürgen Klopp umí být občas pořádně jízlivý, tentokrát ale pro Spartu našel slova útěchy.
„Dlouho jsem v Německu pracoval pro menší klub. Ne že by Sparta byla malý klub, ale pracoval jsem v Mohuči. Můžete vyhrát, ale potřebujete trochu pomoci i od soupeře. A dnes jsme Spartě neposkytli žádnou pomoc. Kluci ukázali naprosto špičkový přístup, takže to pro Spartu bylo těžké a víme, jak se to v takovém případě může vyvinout,“ podotkl kouč Liverpoolu, který zároveň ocenil kvality trenéra Priskeho.
Sparta po prohrách 1:5 a 1:6 končí své tažení Evropskou ligou, stejně jako Slavia byla vyřazena v osmifinále.

FC Liverpool – Sparta Praha 6:1 (4:1). Branky: 14. a 55. Gakpo, 7. Núňez, 8. Clark, 10. Salah, 48. Szoboszlai – 42. Birmančevič. První zápas: 5:1. Postupuje Liverpool.

Zdroj: autorský článek, ceskenoviny