Litvínovský hokejista šel pomstít svého bráchu. Stadion Ivana Hlinka se obával o zdraví Ondřeje Kašeho

Přidat na Seznam.cz

Extraligový souboj mezi Litvínovem a Spartou je vždy velmi vyhrocený. Hokejisté si nedarují ani kousek ledu, nechybí ani peprnější poznámky na protivníka, nemluvě o tvrdých soubojích. Včera však divákům v litvínovské aréně Ivana Hlinky zatrnulo, když sparťanský obránce Ondřej Mikliš trefil ramenem do oblasti hlavy litvínovskou hvězdu Ondřeje Kašeho. Všichni si hned uvědomili, že tento forvard musel ukončit kariéru v NHL právě kvůli častým otřesům mozku. Kaše se však nakonec postavil na nohy a zápas dohrál.

Útok na hvězdu týmu samozřejmě nemohla zůstat bez odezvy. Jako první mstitel se logicky projevil bratr sraženého David Kaše a za chvíli bylo na ledě více šarvátek. Největší „pomsta“ ale přišla z hole Ondřeje Kašeho, který se podílel na dvou následujících gólech, které výrazně přispěly k vítězství Litvínova nad Pražany 4:2. „Zákrok jsem pořádně neviděl, ale my nechceme hrát hokej, kterým bychom chtěli někoho zničit. Chceme hrát tvrdě, stejně jako soupeř. Miky je férovej kluk, jen hraje tvrdě, což chceme. Je dobře, že je Ondra Kaše zdravý. My si přejeme hrát tvrdě, ale zůstat zdraví. Pro nás, i pro soupeře,“ podotkl sparťanský trenér Pavel Gross.

Litvínov tak potvrdil nejen skvělou formu, ale devátou výhrou v řadě i vyrovnal klubový rekord v počtu vítězných zápasů. Jubilejní desátou výhru v řadě může Litvínov přidat už teď v neděli, kdy na svém ledě přivítá Kladno. Nadále je Litvínov na druhém místě se stejným počtem bodů (26) jako vedoucí Pardubice, které ale mají lepší skóre.

Sparta už na Severočechy ztrátí sedm bodů. „V první řadě gratuluju Litvínovu k vítězství. Myslím, že jsme viděli dobrý zápas ve velmi dobré atmosféře! Litvínov vyšel z kabiny lépe a byl v první třetině bruslivější. Lehčeji překonávali neutrální zónu, což jsme dokázali ve zbývajících dvou třetinách při hře pět na pět zlepšit. Za stavu 0:1 jsme měli několik přečíslení, které jsme bohužel nezužitkovali, ale šance měl i soupeř,“ dodal Gross.

Zdroj: hcltv.cz, hcsparta.cz