Litvínovský gólman zaslouží potlesk. Fair play pro něj bylo více než případná výhra

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech může mít sportovní fanoušek pocit, že se hlavně z hokeje a fotbalu vytrácí fair play. Především fotbalisté hodně filmují pády či naopak nesmyslně tvrdě zajíždějí skluzy do protihráčů. Ale i hokejisté dokáží někdy nesmyslně faulovat, i když mohou tušit, že protivníkovi způsobí zranění. Proto je vždy radost, když se objeví sportovec, pro kterého je důležité ctít fair play nehledě na případný výsledek.

Podobnou situaci včera zažila třinecká hokejová hala při zápase domácích Ocelářů proti Litvínovu. Běžela druhá třetina, kdy byl stav 2:1 pro Třinec, který v tu chvíli hrál přesilovku 5na3. Následně rozhodčí odpískali faul domácího Marcinka na litvínovského gólmana Godlu. Vypadalo to v první chvíli na sekání, ale pak se stalo něco nečekaného. Godla přijel za rozhodčím a řekl mu, že tu reakci na dotek Marcinkovy hole byla z jeho strany trochu přihraná. Rozhodčí faul odvolali a třinečtí diváci toto gesto ocenili potleskem.

„Možná jsem i cítil nějakou malou sekeru, ale trochu jsem to přihrál, takže jsem vyloučení raději odvolal,“ vrátil se k inkriminovanému momentu osmadvacetiletý brankář. „Puk jsem neviděl, pustil jsem hokejku a v tom rozhodčí zvedl ruku. Tak jsem mu řekl, že to nebylo až takové vážné, že to nebyla sekera. I když možná byla… Nevím, musím se na to ještě podívat.

Kritickou situaci při dvojnásobném oslabení Litvínovští přežili a možná „karma“ jim pak přihrála vyrovnání. I když nakonec Litvínov z Třinec odjel s porážkou v prodloužení, bod do natěsnané tabulky se jim velmi hodí. „Především chci říci, že Denis odvedl fantastický výkon,“ ocenil před novináři výkon Godly litvínovský trenér Karel Mlejnek. „Podržel mužstvo hlavně v oslabeních, která nebyla jednoduchá. A jeho gesto? Otázka je, zda chtěl chytat pět na tři nebo čtyři na tři. Ale to si dělám srandu,“ řekl v dobré náladě Mlejnek, který během sezony vystřídal Vladimíra Růžičku, ale pak už dodal vážněji: „Ubráněné oslabení tři na pět bylo pro nás klíčovým momentem utkání z pohledu bodového zisku z horké půdy favorizovaných domácích. Jsme rádi, že jsme vyrovnali ve třetí třetině na 2:2. V prodloužení si troufám říct, že domácí byli lepší na kotouči.“

Zdroj: hokej-litvinov.cz, Twitter