Litvínov stejně jako soupeři obměnil hráčský kádr. Ještě ale sháníme jednoho útočníka, říká generální ředitel Pavel Hynek

Přidat na Seznam.cz

Stavba mužstva je nekončícím procesem. Tak charakterizuje Pavel Hynek, generální a sportovní ředitel klubu, současné dění v extraligovém hokejovém celku HC Verva Litvínov. Vyplynulo to i z rozhovoru, který Pavel Hynek poskytl pro SportDeník.cz při jednom z přípravných zápasů severočeského týmu. „Ještě sháníme jednoho útočníka,“ naznačil plány.

Na snímku je Pavel Hynek před zimním stadionem v Litvínově (srpen 2023).

Jak vnímáte v Litvínově obměnu hráčského kádru před nadcházející sezonou?

K pohybu dochází každý rok, což se týká většiny extraligových klubů. Přál bych si, aby byl v Litvínově co nejmenší, ale někteří kluci odvedli v klubu dobrou práci a odcházejí i do zahraničí. Na jednu stranu je to pozitivní vizitka Litvínova, ale zase to musíme brát tak, že je těžké je nahradit.

Který odchod vás z pozice šéfa klubu mrzí nejvíce?

Kdybych měl říci jen jedno jméno, tak řeknu útočníka Šimona Stránského. Měl tady super sezonu. Šimon Stránský byl nejlepším hráčem mužstva a hrál tak dobře, že jsme ho nemohli udržet. Jde do finského Ilvesu Tampere.

Nesmíme zapomenout ani na loučení dalšího útočníka s reprezentačními ambicemi, kterým je Patrik Zdráhal.

Myslím, že v Litvínově prožil po svém příchodu správný moment pro restart kariéry. Ta třetí sezona byla z jeho pohledu asi nejslabší, ale uhrál si šanci pro přestup do ciziny. Ve Švédsku ho čeká těžká liga. Můžeme mu popřát jen hodně štěstí a uvidíme, jak se bude jeho kariéra vyvíjet.

Máte už naprosto jasno o složení týmu?

Mužstvo je v podstatě hotové, ale ještě se snažíme dostat k nám jednoho útočníka. Netlačíme na to hned. Může k tomu dojít na začátku ligy nebo v průběhu sezony. Díváme se po trhu. Stavba týmu je celoročním procesem. Už loni na podzim jsme s trenérským štábem a dalšími zainteresovanými experty řešili hráče.

Litvínov už oficiálně oznámil a potvrdil, že jeho dres budou oblékat útočníci Ondřej Kaše a David Kaše.

Samozřejmě s tím počítáme. Nedávno proběhla informace, že si dva kluby mezi sebou v rámci NHL vyměnily hráčská práva na Davida Kašeho, ale v Litvínově má platnou smlouvu a nic se neděje.

Zdroj: autorský článek