Litvínov měl na světových šampionátech šest hráčů. Je to pocta i pro klub, říká trenér Karel Mlejnek

Přidat na Seznam.cz

Zajímavou statistikou se může pochlubit hokejový klub z Litvínova. V nedávno skončené sezoně totiž startovalo hned šest litvínovských hráčů na světových šampionátech. A další dva reprezentanti svých zemí rovněž prošli litvínovským týmem v předchozích ročnících. Na toto téma se vyjádřil klubový trenér Karel Mlejnek v rozhovoru pro Sportdeník.cz.

Na snímku litvínovský trenér Karel Mlejnek na zimním stadionu v Litvínově (červen 2023).

Co pro vás znamená, že se někteří vaši svěřenci dostali do reprezentačních výběrů svých zemí?

Je to pocta nejen pro trenéra, ale především pro klub.

Pět ze šesti obránců základní sestavy Lotyšska na mistrovství světa v Rize a Tampere zanechalo svou sportovní stopu i v Litvínově. A navíc přispěli k bronzovým medailím své země na mistrovství světa. Jaký je váš pohled?

Samozřejmě je známo, že Freibergs, Zile a Jaks hráli ještě na jaře za Litvínov. Navíc Cibulskis a Balinskis tady byli před několika lety. Klobouk dolů před vedením litvínovského klubu za doplňování kádru o hráče, kteří mají kvalitu pro světový šampionát. A letos dokonce s bronzem.

Překvapila vás početná nominace lotyšských hokejistů z Litvínova do tamní reprezentace?

Je to záležitost lotyšské hokejové federace. Ale už v průběhu sezony a v reprezentačních pauzách v extralize nastupovali zmínění hráči v přípravných zápasech a dalo se očekávat, že budou součástí národního týmu i na mistrovství světa.

Slovensko reprezentovali na šampionátu litvínovští útočníci Andrej Kudrna a Matúš Sukel…

Ve slovenském národním týmu jsou už více let a byli tam i dříve, než jsem přišel do Litvínova. V našem klubu odvádějí dobré výkony. Kudrna měl skvělou střeleckou sezonu. Se Sukelem jsou lídry litvínovského celku a troufám si říci, že jsou v reprezentaci zaslouženě.

Za připomenutí stojí i fakt, že další útočník Pawel Zygmunt pomohl národnímu týmu Polska k postupu do elitní skupiny mistrovství světa.

I když se v Litvínově potýkal se zraněními, část extraligové sezony odehrál velmi dobře. Určitě je pro něj povzbuzující, že se Polsko dostalo do áčka v rámci světových šampionátů. Už z toho důvodu, že příští mistrovství se uskuteční v Praze a v Ostravě, kam to budou mít polští příznivci blízko.

Zdroj: autorský článek