Litoměřice vyhrály poosmé za sebou a už dýchají na záda Vsetínu

Přidat na Seznam.cz

Hokejové Litoměřice měly velmi dobrý vstup do letošní sezony, dvě výhry je posadily na čelo tabulky druhé nejvyšší soutěže. Jenže poté následovala velká krize, kdy během šesti zápasů Severočeši pětkrát prohráli. Velká sinusoida ale pokračovala, vzestup Litoměřic už čítá osmou výhru za sebou (!) a velmi solidní třetí flek.

Litoměřice ztrácí na druhý Vsetín už jen bod (na první Porubu pět bodů). A právě Valaši byli včera pro litoměřické hokejisty osmým úspěšným zářezem. Na domácí výhru zadělali Litoměřičtí už během prvních dvou minut, kdy vsítili dva góly. Hosty to natolik ochromilo, že nebyli dvě třetiny schopní dát gól. Naopak domácí přidali ve 29. minutě třetí branku a o vítězi už nebylo skoro pochyb. Vsetín se gólem ve 46. minutě snažil ještě zdramatizovat zápas, ale jeho střelecká nemohoucnost mu to nedovolila. To domácím se ještě podařilo vsítit čtvrtý gól.

V tomto zápase jsme měli asi nejlepší vstup do utkání z celé sezóny. Udělali jsme si dobrý náskok, ale soupeř se poté probudil a byl nepříjemný. My jsme měli dobrou i druhou třetinu a ve třetí periodě už jsme to jen urvali na sílu. Věděli jsme, jak silný je v útoku soupeř a snažili jsme se to eliminovat, chytře jsme to odehráli a zakončili gólem do prázdné brány,“ podotkl litoměřický kouč František Ptáček.

Litoměřice – Vsetín 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Branky: 3. a 30. J. Koláček, 2. Sihvonen, 59. Kordule – 46. Kubiš.

Jak už bylo na začátku zmíněno, vedoucím týmem druhé nejvyšší hokejové soutěže je Poruba. Tým z Moravskoslezského kraje to ale v 16. kole neměl zrovna jednoduché, výhru musel zachraňovat až v nastavení. A to sekundu před nájezdy! „Je těžké odehrát celý zápas na 1:0, ve třetí třetině jsme bohužel inkasovali v oslabení. Měli jsme hodně vyloučení. Pořád to řešíme a bavíme se o tom. Podle mě máme tak silný tým a čtyři vyrovnané útoky, že nemusíme faulovat. Když hrajeme bez faulů, máme sílu, ale při vyloučeních se ztrácí. Někteří hráči mají malý ice time, jiní jsou zase na ledě pořád. Nemá smysl ale hráče pokutovat, na to musejí přijít sami,“ zamýšlí se nad častým problémem svého týmu trenér Poruby Jiří Režnar.

Poruba – Třebíč 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0) Branky: 19. O. Šedivý, 65. P. Mrázek – 46. Psota.

Naopak na posledním místě je nadále Frýdek-Místek, který i pod novým trenérem čeká na výhru. Už čtyři zápasy vede tento mančaft Martin Hrnčář a i když zastavil příliv tříbodových proher, tři porážky v nastavení (naposledy s pardubickým béčkem) jsou zkrátka pořád málo…. Na předposlední Slavii ztrácí Frýdek-Místek už sedm bodů! „Stále věřím, že brzy se to překlopí. Jen musíme hrát do posledních vteřin s maximální koncentrací. Bod je v naši situaci samozřejmě málo, ale pozitivem je, že sbíráme bod po bodu, zvedáme sebevědomí, jdeme krok po kroku. Je třeba ale vyhrát alespoň dva tři zápasy v řadě, pak bude atmosféra úplně jiná,“ je stále plný optimismu nový trenér.

Pardubice B – Frýdek-Místek 5:4 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 – 1:0) Branky: 4. Hrníčko, 13. Rákos, 20. T. Urban, 29. Herčík, 65. J. Kolář – 21. a 31. Svačina, 11. Výtisk, 48. Hotěk.

Zdroj: hcf-m.cz , hcporuba.cz , hclitomerice.cz