Litoměřice vedly v polovině zápasu 5:0, přesto doma výhru neslavily

Přidat na Seznam.cz

Když hokejový tým vede v polovině utkání 5:0, je na 98% jisté, že už utkání dovede do vítězství. Mezi ta dvě procenta ale patřili včera litoměřičtí hokejisté, kteří velmi nadějné vedení proti Porubě nedotáhli do konce. Konečný výsledek 5:6 po samostatných nájezdech znamená, že si Poruba nadále drží velký náskok v čele první ligy.

Litoměřický Hauser si mohl po gólu na 5:0 spokojeně sednout na střídačku a vychutnávat si ovace domácích fanoušků. Jenže už za minutu se povedlo Porubě snížit. Přesto měly Litoměřice pořád velký náskok, avšak jejich sebevědomí nahlodala branka do šatny na 5:2. Ve třetí třetině už odpadly a byly nakonec rády za remízu. „Na konci říkám zaplať pánbůh za bod, ale samozřejmě na začátku jsme hráli výborně, k ničemu jsme je nepustili, parádní vedení 5:0 od toho stavu jako bychom přestali hrát. Soupeř využil všechny možnosti, aby získal nějakou převahu, přesilovky. Dostal se do hry a ve třetí třetině my už jsme zase byli úplně jiným mužstvem. Stálo nás to body, je to jako den a noc, famózní začátek a o to horší konec,“ uvedl litoměřický kouč František Ptáček.

Poruba má sedm kol před koncem základní části patnáctibodový náskok na druhý Vsetín. „Po druhé třetině jsme si něco řekli a je vidět že ten tým má sílu. Stáhli jsme sestavu na tři lajny, celou třetí třetinu jsme hráli skoro na jednu bránu. Když jsme snížili na 4:5 bylo jasné, že síla k obratu tam je a odhodlání porvat se o body,“ uvedl spokojeně trenér Poruby Jiří Režnar.

Litoměřice – Poruba 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 3:2, 0:3 – 0:0) Branky: 3. Plos, 15. Kordule, 22. M. Vitouch, 28. P. Svoboda, 30. Hauser – 50. a 52. Tvrdoň, 31. Klímek, 40. Klimíček, 44. Honejsek, rozhodující sam. nájezd Razgals.

V boji o záchranu získali důležité body hráči Frýdku-Místku. V domácím zápase porazili poslední Znojmo 4:3 a utekli mu na čtyři body. „Mužstvo musím za nasazení pochválit, za zisk tří bodů jsme rádi a samozřejmě spokojeni. V týdnu jsme se navíc potýkali s virózou, takže jsem tak vnitřně očekával, že to bude od nás trochu horší. Ale jak jsem už řekl, kluci k tomu přistoupili fakt velmi dobře a spíše jsem tam viděl naší nervozitu,“ podotkl trenér Frýdku-Místku Josef Daňo.

Frýdek-Místek – Znojmo 4:3 (2:0, 2:2, 0:1) – Branky: 16. a 40. Hotěk, 9. Ramik, 26. Šuhaj – 27. Jenyš, 37. Šťovíček, 50. J. Hruška.

Zdroj: hokej.hcf-fm.cz, hclitomerice.cz