Lionel Messi vyslal Argentině varování před vyřazovacími fázemi mistrovství světa

Přidat na Seznam.cz

Argentina se po strašidelné situaci dostala do čela své skupiny na mistrovství světa, když dva góly ve druhém poločase zajistily týmu Lionela Scaloniho vítězství nad Polskem poté, co Lionel Messi proměnil penaltu.

Lionel Messi varoval své spoluhráče z argentinského týmu, že je čeká „velmi těžký“ zápas, když se připravují na střetnutí s Austrálií na mistrovství světa.

Argentina prohrála úvodní zápas se Saúdskou Arábií, ale odpověděli na něj vítězstvím a připravili se na setkání se Austrálií. Poté, co porazili Mexiko 2:0, vyhráli stejným výsledkem i nad Polskem a přeskočili evropský tým.

Messi ve středu neodehrál nejlepší zápas, když vyhrál spornou penaltu, ale jeho pokutový kop zachránil Wojciech Szczesny. Uznává, že to pro tým Lionela Scaloniho nebyl jednoduchý boj, a v rozhovoru po zápase na stadionu 974 situaci odhalil.

„Musíme se připravit na zápas jako vždy,“ řekl Messi po utkání. „Víme, že to bude také velmi těžký zápas.

„Toto mistrovství světa Je to velmi vyrovnané, nemůžeme si věřit, protože jsme to zažili na vlastní kůži. Teď si musíme odpočinout.“

Austrálie čeká na Argentinu poté, co si o několik hodin dříve zajistila místo v poslední šestnáctce. Tým Grahama Arnolda se po prohraném úvodním zápase rovněž probojoval díky dvěma vítězstvím, přičemž rozdílovým gólem Matthewa Leckieho porazil Dánsko a zajistil, že vítězství Tuniska nad Francií nebude nic platné.

Argentina a Austrálie se utkají v sobotu večer na stadionu Ahmeda Bin Aliho, kde se bude hrát o místo ve čtvrtfinále. Ten, kdo vyhraje, se utká s Nizozemskem nebo Spojenými státy, které se utkají o den dříve.

Zdroj: mirror.co.uk, redakce