Lionel Messi vstřelil 800. gól v kariéře při výhře Argentiny nad Panamou

Přidat na Seznam.cz

Lionel Messi vstřelil svůj 800. gól v kariéře při výhře Argentiny 2:0 nad Panamou v Buenos Aires. Pětatřicetiletý hráč se stal po Cristianu Ronaldovi druhým hráčem, který dosáhl této mety, a to hned v prvním zápase Argentiny po triumfu na mistrovství světa.

Messi se nyní může pochlubit 99 mezinárodními góly a v úterý, kdy Argentina hraje s Curacaem, bude mít šanci přiblížit se stovce.

Messiho trestný kop z 89. minuty přivedl obdivující publikum na stadionu El Monumental do ještě většího vytržení, a to v noci, kdy se slavilo vítězství v Kataru 2022. „Vždycky jsem snil o tomto okamžiku, slavit s vámi,“ řekl Messi po zápase davu na hřišti, uvádí portál ESPN.

Messi nasbíral za 17 sezon v Barceloně 672 gólů, než jich 29 nasázel za současný klub Paris Saint-Germain.

Tento drobný útočník získal čtyři vítězství v Lize mistrů a deset titulů v La Lize, k tomu přidal Copa America a prosincové vítězství na mistrovství světa.

Messi by měl v příští sezóně dosáhnout 900 klubových zápasů, pokud zůstane fit, a bude mít možnost skórovat ve své dvacáté nejvyšší soutěži v řadě.

Díky svým 172 zápasům je nejčastěji střílejícím argentinským hráčem a v mezinárodních tabulkách střelců ho předstihují pouze Cristiano Ronaldo se 120 góly a Ali Daei se 109 góly.

Ronaldo vytvořil nový rekord v počtu mezinárodních zápasů, když se svým 197. gólem podílel na vítězství Portugalska 4:0 v kvalifikaci na Euro 2024 nad Lichtenštejnskem. Osmatřicetiletý hráč se trefil dvakrát a Portugalsko dokráčelo k vítězství.

Zdroj: uk.sports.yahoo.com, espn.com, redakčně upraveno