Lionel Messi potvrdil, že po odchodu z PSG podepíše smlouvu s americkým týmem Inter Miami

Přidat na Seznam.cz

Poté, co vítěz mistrovství světa ve fotbale prozradil, že se připojí ke klubu Major League Soccer, se jeho účet na Instagramu zvýšil pětinásobně a prodej vstupenek vzrostl čtyřnásobně.

Chystaná smlouva Lionela Messiho s Interem Miami vyvolala mezi fanoušky argentinské fotbalové hvězdy nadšení, vyvolala obrovská čísla na sociálních sítích a prudce zvýšila prodej vstupenek.

Ačkoli Messi ještě nepoložil pero na papír, počet sledujících Interu Miami na Instagramu se pětinásobně zvýšil od chvíle, kdy vítěz mistrovství světa ve středu prozradil, že po svém odchodu z francouzského Paris Saint-Germain zamíří do klubu Major League Soccer.

Účet Interu měl před středou asi 900 000 sledujících. Necelých 24 hodin po zveřejnění zprávy dosáhl tento počet 5,7 milionu sledujících.

Nyní má na všech sociálních platformách více než 7,5 milionu sledujících a v den oznámení mu přibylo více než pět milionů nových sledujících.

Lionel Messi se po odchodu z PSG připojí k Interu Miami

Bývalý skvělý hráč Barcelony zmařil naděje na opětovné setkání se španělským klubem, v němž se mu dařilo téměř dvě desetiletí, než odešel do PSG.

Když Messi v roce 2021 odcházel, Barcelona se utápěla v dluzích a on byl nucen čekat v naději na obnovení smlouvy. Argentinec se prý chtěl vrátit, ale nechtěl být znovu ve stejné situaci, řekl španělským médiím.

Dodal, že po těžkém období s Paris Saint-Germain chtěl trochu zmizet ze záře reflektorů a více se věnovat rodině, ale dal jasně najevo, že by se do Barcelony vrátil, kdyby mu vyšla čísla.

Pětatřicetiletý hráč si vybral Inter Miami, přestože měl údajně mnohem lukrativnější nabídku ze Saúdské Arábie.

Neúspěch sportovních ambicí Saúdské Arábie

Dohoda znamená, že ikona světového fotbalu nebude následovat dlouholetého rivala Cristiana Ronalda a francouzského útočníka Karima Benzemu v přesunu do Saúdské Arábie.

Messiho odmítnutí údajné smlouvy na 400 milionů dolarů ročně, což je kolosální částka i na poměry fotbalu, zasadilo ránu ambicím Rijádu přilákat do své nejvyšší ligy největší hráče tohoto sportu.

Minulý měsíc Messiho otec a agent Jorge Messi popřel spekulace o tom, že se jeho syn chystá přestoupit do Saúdské Arábie, poté, co francouzská média informovala, že je to hotová věc.

Messi pravděpodobně nestihne debutovat za Inter Miami dříve než koncem července.

Zdroj: redakce,aljazeera.com, cnbc.com, redakčně upraveno