Lionel Messi potřetí za sebou střelil za Inter Miami dva góly

Přidat na Seznam.cz

Lionel Messi se dostal do Major League Soccer v rámci velkolepé dohody, do níž se kromě Interu Miami zapojili také sponzoři a streamovací služby. Těžko si mohli přát lepší zahájení jeho kariéry v USA.

Messi přichází s pěti góly a asistencí v úvodních třech zápasech Interu Miami, což týmu stačilo na postup do 16. kola Ligového poháru.

Poprvé se Messi vydal na cestu, když cestoval k utkání s Dallasem FC, a i tam byl ve vrcholné formě. Otevřel skóre typickým zakončením z typické přihrávky Jordiho Alby a pro zaryté pozorovatele jeho působení v Barceloně bylo vše velmi povědomé.

Dallas nakonec zvýšil na 3:1, v tu chvíli byl Alba opět po ruce, aby si vybral Bryana Cremaschiho a stáhl další gól. Když se blížila závěrečná pětiminutovka a Dallas vedl už 4:3, Messi z volného přímého kopu superhrdinským způsobem trefil horní roh a vyrovnal.

Samotný zápas skončil 4:4, po kterém Inter postoupil 5:3 na penalty. Inter Miami tak postoupil do čtvrtfinále, kde se představí již tento pátek. Messi má nyní na kontě tři branky a celkem 8 gólových příspěvků ve 4 zápasech. Messiho show v Miami je zatím nepřehlédnutelná.

Zdroj: football-espana.net, redakčně upraveno