Lionel Messi dvěma góly poslal v růžovém dresu Inter Miami do osmifinále poháru

Přidat na Seznam.cz

Další zápas, další vítězství Interu Miami, který postoupil do posledního 16. kola Ligového poháru po brance Lionela Messiho, který ve středu večer dovedl tým k vítězství 3:1 na hřišti Orlanda City SC. Messiho tak čeká první venkovní zápas v neděli 6. srpna na hřišti FC Dallas, kde bude mít šanci postoupit do poslední osmičky soutěže, uvedl portál televize CBS.

Jordi Alba a Diego Gomez v zápase debutovali za Inter Miami a zdůraznili tak, že se nejedná o stejný tým, který se při zahájení letního turnaje nacházel na dně Východní konference.

Messi otevřel skóre během 10 minut zápasu, než Orlando vyrovnalo zásluhou Cesara Arauja. Josef Martinez byl v 51. minutě sražen k zemi a z penalty skóroval, načež Messi v 72. minutě přidal pojistku v podobě třetího gólu Miami v zápase. Messi měl možnost využít penaltu, aby se přiblížil hattricku, ale dal ji svému venezuelskému spoluhráči, který vstřelil svůj první gól za klub v soutěži.

Tímto výkonem si Messi připsal pět gólů a jednu asistenci v pouhých třech vystoupeních za tým a zároveň má poprvé na kontě plných 90 bodů.

Z Miami se stává tým, kterému se nikdo nechce postavit, protože díky rychlé přestavbě v čele s vítězem mistrovství světa plně aspiruje na vítězství v tomto turnaji. Facundo Faris nebyl pro tento zápas k dispozici, ale na levé straně bude tvořit konkurenci Robertu Taylorovi, přestože ten od Messiho příchodu do klubu zaznamenal tři góly a dvě asistence.

Nábor do Interu Miami byl vynikající, protože tento tým je víc než Messi, Sergio Busquets, Alba a další, vize klubu je jasná a nabývá tvaru. S mladými hráči, kteří vyvažují každou ze svých stárnoucích hvězd, je Inter Miami připraven na dlouhodobý úspěch.

Zdroj: cbssports.com, redakčně upraveno