Linda Fruhvirtová se zkušené krajanky nezalekla. Kam až dojde talent desetiletí?

Přidat na Seznam.cz

Český ženský tenis navzdory loňskému slabšímu roku je ve sportovním světě v posledních letech velký pojem. Jména jako Kvitová, Plíšková, Krejčíková, Siniaková, Vondroušová, ale i Muchová či Bouzková nám svými výkony dělají velkou radost. Důležité však pro český tenis je ta skutečnost, že nám dorůstá další skvělá generace, který má předpoklady navázat na zmiňované tenistky. Vedle Sáry Bejlek, Lindy Noskové a Lucie Havlíčkové to jsou především sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy.

A právě starší Linda v noci dosáhla svého životního úspěchu, když se jí povedlo na Australian open dostat už mezi posledních šestnáct hráček tohoto prvního grandslamu roku. Musela ale k tomu překonat zkušenější krajanku Markétu Vondroušovou. Podařilo se jí to ve třech setech – 7:5, 2:6, 6:3.

17letá talentovaná tenistka zvládla i krizový moment, kdy si ve třetím setu za stavu 2:3 nechala zatejpovat levé stehno. Až po tomto utkání přiznala Fruhvirtová, že se s problémovým stehnem potýkala už před turnajem. Ale zároveň dodala, že si nemyslí, že by jí to mělo nějak výrazně omezovat v dalším zápase.

V osmifinále jí čeká Chorvatka Donna Vekičová, která by též nemusela být nepřekonatelnou protivnicí. To samé se týká i Karolíny Plíšková, který vyzve Číňanku Čang Šuaj. Rodačka z Loun se dostala mezi poslední šestnáctku po výhře nad Ruskou Varvarou Gračovovou 6:4, 6:2. „Soupeřka tu porazila několik dobrých hráček, takže jsem chtěla být připravená. Bylo to navíc třetí kolo grandslamu, takže to není snadné, ať už proti vám stojí kdokoliv. Myslím, že jsem odehrála dobrý zápas,“ řekla Plíšková publiku ještě před odchodem do šatny.

Pro český tenis se Australian open zatím vyvíjí zajímavě. Kromě Fruhvirtové a Plíškové se můžeme v osmifinále těšit i na výkony Barbory Krejčíkové či Jiřího Lehečky.

Program osmifinále

Dvouhra žen – osmifinále
neděle 22. ledna, 7:00J. Pegulová (USA) – B. Krejčíková
pondělí 23. ledna, 1:00K. Plíšková – Čang Šuaj (Čín.)
pondělí 23. ledna, 1:00D. Vekičová (Chor.) – L. Fruhvirtová
Dvouhra mužů – osmifinále
neděle 22. ledna, 5:30J. Lehečka – F. Auger-Aliassime (Kan.)
Čtyřhra žen – osmifinále
pondělí 23. ledna, 1:00Krejčíková/Siniaková – Kalašnikovová/Parksová (Gru./USA)
Čtyřhra mužů – osmifinále
pondělí 23. ledna, 1:00Lehečka/Molčan (SVK) – bude upřesněno


Zdroj: ausopen.com , atptour.com