Liga mistrů? Zatím nám to moc nejde, říká opavský trenér Petr Czudek

Přidat na Seznam.cz

Po jarním zisku titulu v nejvyšší soutěži reprezentují basketbalisté BK Opava český basketbal v Lize mistrů. V základní skupině se měří s těžkými soupeři. A po třech zápasech, což je polovina programu, mají na svém kontě tři porážky docela vysokým rozdílem.

Trenér Petr Czudek (na snímku z druhé poloviny listopadu 2023) vnímá dosavadní vystoupení týmu jako realitu, která odráží postavení opavského klubu v rámci evropského basketbalu.

V minulých sezonách startoval v Lize mistrů český šampion Nymburk. Čím se od něj liší Opava?

Za Nymburk nastupovali i na mezinárodní scéně čeští reprezentanti a kvalitní zahraniční hráči. My nemáme v kádru reprezentanty ani cizince. Na to se ale nechci vymlouvat.

Jak tedy hodnotíte výkony svého týmu?

Zatím nám to moc nejde. Myslel jsem si, že budeme daleko více konkurenceschopní vůči soupeřům. Doufám, že takříkajíc něco urveme ve druhé polovině zápasů ve skupině. Čekají nás odvety s řeckým Patrasem, francouzským Dijonem a litevským Vilniusem.

V předešlém utkání jste podle jeho průběhu právě v litevském Vilniusu vzdorovali tamnímu celku. Jak to vypadalo?

Při některých hodnoceních jsem četl, že jsme podali v prvním poločase statečný a bojovný výkon. Hraje se ale čtyřicet minut a rozhodlo se ve druhé půli. Když neuspějete, pořád je to prohra a nikdo nechce prohrávat.

Zdroj: autorský článek