Lídři extraligy zaváhali. Litvínov prohrál v Olomouci, Pardubice vezou z jihu Čech jen bod

Přidat na Seznam.cz

Jedenáct utkání za sebou vyhráli litvínovští hokejisté, čímž vytvořili nový historický klubový rekord. Při tomto tažení porazili např. Spartu či Třinec, a proto se očekávalo, že olomoucká Mora nebude pro Litvínov velká překážka. Jenže Hanáci se těmto předpokladům postavili a favorita porazili 2:1. Těsnou prohru si z Českých Budějovic odvezl i druhý lídr tabulky, v tomto případě ale Pardubice alespoň získaly bod z prohraného prodloužení.

Když pardubičtí hokejisté odcházeli po druhé třetině do kabin s vedením 2:0, určitě by je nenapadlo, že nakonec se nebudou radovat z výhry. Domácí Motor hned na začátku třetího dějství snížil a za pár minut už bylo srovnáno. Utkání dospělo k prodloužení, v kterém byli úspěšnější Jihočeši. „Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře a výsledek tomu odpovídal, ale bohužel vstup do třetí třetiny se nám nepovedl a upřímně jsme měli i štěstí, protože jsme mohli prohrát už v základní hrací době. Soupeř prodloužení zvládl lépe a zaslouženě získal dva body, především díky svému výkonu v závěrečném dějství. Třetí třetina nebyla podle našich představ a takhle určitě nemůžeme pokračovat,” uvedl pardubický asistent trenéra Aleš Krátoška.

Pro České Budějovice to je velmi důležité vítězství, poté co pětkrát za sebou prohrály a začaly se propadat tabulkou. „Prohrávali jsme 0:2, ale povedlo se nám dát kontaktní gól a ve třetí třetině mužstvo neskutečně šlapalo. Nepoložilo se ani po chybce, po které jsme dostali třetí gól. Jsem rád, že jsme poprvé v sezoně zvládli prodloužení, která se nám v předcházejících zápasech nedařila. Tým prokázal obrovskou sílu a soudržnost. Velkou pochvalu zaslouží také Honza Strmeň v brance, který odchytal svůj první letošní zápas a hned proti vedoucím týmu extraligy,“ řekl spokojený trenér Jihočechů Ladislav Čihák.

I Litvínov byl ten, kdo vedl, ale Hanáci dokázali otočit skóre ještě do konce základní části zápasu a vítězstvím přerušily čtyřzápasovou sérii porážek. „Po těch prohrách byl dnešní zápas hrozně těžký z hlediska sebevědomí. Přijel Litvínov, který je naopak nahoře. Měli jsme dobrý začátek. Daleko lepší než v zápasech předtím. Náš výkon jsme měli konzistentní všechny třetiny, což se nám předtím nedařilo. Rozhodující gól padl ze situace, na které jsme pracovali. Měli jsme problémy se vstupy do pásma. Dnes jsme to ale vyřešili dobře. Hráči to odbojovali až do konce, nemůžeme jim nic vytknout,“ podotkl olomoucký kouč Jan Tomajko.

Navzdory porážce mohou být v Litvínově s prozatimní sezonu velmi spokojeni. „Určitě se sluší pogratulovat soupeři. Jednalo se o velmi urputné utkání z obou stran. Zápas rozhodla situace, kdy jsme po přechodu modré čáry byli ve čtyřech, soupeř ve třech, i přesto jsme ale dostali gól,“ uvedl litvínovský lodivod Karel Mlejnek.

Banes Motor České Budějovice – HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 – 1:0) Branky a nahrávky: 42. Gulaš (Štencel, Vráblík), 45. Harris (Kubík, Pýcha), 57. Kondelík (Gulaš, F. Přikryl), 63. Harris (F. Přikryl, Hovorka) – 14. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 39. Čerešňák (Radil, Hyka), 54. Košťálek (Hyka, L. Sedlák).

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Macuh, Anděl), 53. Bambula (Sirota) – 30. Jurčík (Zile, Válek).

Zdroj: hc-olomouc.cz, hcdynamo.cz, hcmotor.cz