Libor Kozák se ve 3. italské lize trápí. Do zápasů nastupuje jen sporadicky

Přidat na Seznam.cz

Ještě pár let zpět se Libor Kozák řadil k nejlepším útočníkům české fotbalové scény. Vlivem vleklých zranění ale jeho kariéra nabrala neblahý spád. V minulých měsících se neuchytil ve Slovácku ani ve Zlíně a před letošním sezónou zamířil do Itálie. Konkrétně do týmu Arezzo, který působí ve třetí největší italské lize. Tam se mu ale nedaří, píše Livesport.

Libor Kozák je jméno, které v českém fotbale dlouhodobě rezonovalo ve vztahu ke skvělým výkonům a bohatou kariérou. Už od mládí prokazoval výjimečný talent pro fotbal. Jeho cesta k profesionální kariéře začala v klubu FC Opava, odkud si ho všiml trenér a talenty hledající skaut Tomáš Červeňák.

Kozákova kariéra byla bohatá

Kozákova kariéra zaznamenala významný obrat, když se v roce 2008 připojil k italskému klubu SS Lazio. Zpočátku trvalo nějaký čas, než si vydobyl stabilní místo v základní sestavě, ale svou houževnatostí, fyzickou silou a skvělým pohybem v šestnáctce si získal přízeň fanoušků a trenérů.

Jeho nezapomenutelný moment přišel v roce 2013 v rámci Evropské ligy UEFA, kde vstřelil famózní čtyři góly proti FC Steaua Bukurešť. Tato úžasná hattricková představení mu vynesla obdiv a uznání fotbalového světa.

Bohužel, zranění mu v jeho kariéře způsobilo potíže a v po sezóně 2019/2020 ve Spartě čeká na další výraznější úspěch. V Itálii letos nastoupil jen do 8 zápasů, ve kterých nevstřelil žádný gól. Většinou jen na pár minut střídá a doufá, že v dalších týdnech se negativní trend pro něj obratí.

Zdroj: Livesport