Liberečtí hokejisté Fillipi a Rychlovský ovládli statistiky. Pod Ještědem by to však vyměnili za umístění v první čtyřce

Přidat na Seznam.cz

Bílí Tygři se sice po základní části extraligy umístili až na sedmém místě, přesto se stali králi. Přesněji Tomáš Filippi a Jakub Rychlovský. První z nich ovládl kanadské bodování (25+38), druhý zmiňovaný hokejista se stal nejlepším střelcem (26). „Osobně bych to vyměnil za umístění v první čtyřce a myslím, že by oba odpověděli stejně. Ale když jsme to nevybojovali, tak jsme jim všichni fandili. Mají za sebou výbornou sezónu a takové ocenění si zaslouží,“ uvedl liberecký kouč Filip Pešán.

Liberec se v předkole play-off střetne s Olomoucí. První duel se uskuteční tuto středu na libereckém ledě. Bílí Tygři se naladili na zápasy s Hanáky v posledním kole základní části, kdy porazili Plzeň 6:3. Filippi přispěl k vysokém výhře třemi asistencemi a Rychlovský jedním gólem. Liberec vedl po dvou třetinách 6:0. V posledním dějství ale Liberečtí polevili a Západočeši vsítili tři góly. Byl to obrázek naší celosezónní hry. Třetí třetina nám ty nešvary zase ukázala a srazila nás, trochu ku prospěchu, na zem. Ve středu začneme s čistou hlavou a budeme vědět, že musíme hrát celých šedesát minut,“ snaží se Rychlovský vnímat nepovedenou poslední třetinu pozitivně.

Dvaadvacetiletý útočník věří, že se i nadále bude jeho formaci dařit. „Je to zásluha celé lajny s Martinem Faško-Rudášem a Tomášem Filippi. Hráli jsme spolu de facto všechna utkání. Je to takové klišé, když se říká, že nikdo sám nic nevyhraje. Já ale můžu jedině potvrdit, že tomu tak prostě je.Jeho slova potvrzuje i Filippi. Celou sezonu nám to fungovalo, teď nám však začíná nejdůležitější část roku, tak snad bude naše souhra pokračovat.

Nastávající liberecký soupeř sice v posledním kole nevyhrál, přesto se u Hanáků na stadioně konala velká sláva. Dlouholetý olomoucký obránce Jiří Ondrušek si před vlastními fanoušky užil ovace za neskutečných tisíc zápasů v extralize. „Jsem vděčný, že si spousta lidí s tím dala tolik práce a všechno to zorganizovala. Na druhou stranu bych to asi spíše uvítal jindy než v den utkání. Když hrajeme, mám kolem sebe takovou bublinu, soustředím se na sebe, výkon a tu černou placku. Těch okolních vjemů bylo moc a rozptylovalo mě to. Trochu jsem s tím bojoval a také jsem si představoval, že vyhrajeme,“ narážel 37letý srdcař na porážku s Litvínovem 3:4 po nájezdech.

Zdroj: hc-olomouc.cz, hcbilitygri.cz