Liberecká Dukla ovládla Český pohár volejbalistů. Trofeje si moc ceníme, říká trenér Démar

Přidat na Seznam.cz

Skvělou sezonu prožívají volejbalisté Dukly Liberec (na snímku). Nejen, že se jim daří v extralize, ale koncem února si připsali už i první výrazný klubový úspěch v podobě triumfu v Českém poháru. Ovládli závěrečný turnaj Final Four v Kutné Hoře po výhře nad Karlovarskem.

Liberečtí ve dvou zápasech na palubovce ve středočeském městě neztratili ani set. Vítězství nad týmem Black Volley Beskydy 3:0 v semifinále se tak trochu očekávalo vzhledem k rozdílnému postavení obou celků v extraligové tabulce. Vrcholem turnaje ale bylo samotné finále s Karlovarskem, které Dukla vyhrála rovněž 3:0.

Velkou spokojenost mohl vyjádřit liberecký trenér Martin Démar, který přišel do klubu pod Ještědem před sezonou. A po půl roce dosavadního angažmá už má na svém kontě zisk pohárové trofeje.

Věděli jsme, že České Budějovice prohrály s Karlovarskem v semifinále 0:3, proto jsme analyzovali hru obou soupeřů, abychom se připravili na finále. A všechno nám dokonale vyšlo. Prvenství v Českém poháru si moc ceníme,“ liboval si v hodnocení zkušený kouč Démar, který v současnosti pracuje v Dukle společně s asistentem Vladanem Mertou s velmi kvalitním kádrem.

Velký respekt znovu sklidil kapitán Dukly Lukáš Ticháček, nepostradatelný článek sestavy. Však si také užíval chvilek s pohárem nad hlavou.

V jedenačtyřiceti letech má Lukáš ohromnou chuť a energii do tréninků i do zápasů. Klobouk dolů před ním,“ vysekl mu Démar poklonu.

Za zmínku ale stojí vyjmenovat celý hráčský soubor, který zasáhl do finále.

Liberec: Ticháček, L. Demar, Nikačevič, Gavenda, Dias Gomez Nivaldo, Krajčovič, libero Maar. Střídali: Pavlíček, Jemeljanovs, Veselý, Bryknar, Staněk.

Byť v Liberci zavládla volejbalová euforie, sezona zdaleka nekončí. Blíží se totiž play off extraligy, do něhož půjdou celky takříkajíc od nuly s cílem zabojovat o medaili.