Liberec oznámil vekou ztrátu. Theo Gebre Selassie končí s fotbalovou kariérou

Přidat na Seznam.cz

Týden po skončení první české fotbalové ligy oznámil Theo Gebre Selassie, že končí s kariérou. V posledních dvou sezonách nastupoval tento defenzivní hráč za liberecký Slovan, kam se vrátil předloni po devíti letech. „Se sezónou 22/23 končí i má profesionální kariéra. S tímto rozhodnutím jsem do této sezóny šel. Pochopitelně jsem si přál loučit se na hřišti. Nicméně, jak to v životě bývá a ve sportu zejména, tak málokdy jde vše dle plánu. I přesto jsem si vnitřně jistý, že je to pro mě správné rozhodnutí. S vědomím toho, že kdybych chtěl, tak na to ještě mám. Končit za situace opačné bylo a je pro mě nepředstavitelné,“ uvedl bývalý reprezentant na svém facebookovém účtu.

Jak už Gebre Selassie naznačil ve svém prohlášení, nemohl se s fanoušky rozloučit přímo na hřišti. Naposledy se v dresu Liberce představil 1. března v pohárovém zápase proti Spartě. Ve 34. minutě Sparťan Lukáš Haraslín nešťastně na Thea Gebre Selassieho upadl a zlomil mu nohu. V tu chvíli bylo jasné, že má 36letý rodák z Třebíče (jeho otec pochází z Etiopie) po sezoně. V tu chvíli nikdo netušil, že i po kariéře…

„Chtěl bych poděkovat všem svým trenérům, kteří mě vedli! Všem spoluhráčům, kteří se se mnou snažili o ty nejlepší výsledky! Všem klubům a jejich fanouškům, kteří mě podporovali! Zejména patří velké poděkování mojí rodině! Po celou dobu pro mě byla oporou a záchytným bodem za jakékoliv situace,“ pokračoval ve svém prohlášení dlouholetý hráč Bundesligy.

V německé lize nastupoval výhradně jen za Brémy, kde se dokonce ke konci svého působení stal i kapitánem! Celkem si v tomto bundesligovém klubu připsal 273 startů.

Do velkého fotbalu vstoupil Gebre Selassie v Jihlavě, rok působil ve Slavii, ale nejvíce toho v Česku odehrál v Liberci (143 utkání). Spokojen může být i s reprezentační kariérou, protože dres se lvíčkem na prsou oblékl během devíti let 54x. V roce 2012 se účastnil evropského šampionátu. Předtím nastupoval i za reprezentační jednadvacítku.

Zdroj: redakce, cslovanliberec.cz