Lezec Adam Ondra potvrdil svou světovou pozici. Na prestižním pražském klání si vylezl pro druhé místo

Přidat na Seznam.cz

Pražská Letná žila v sobotu boulderingem. Tento nový sport, spadající do sportovního lezení, přilákal v rámci Světového poháru na letenskou pláň tisíce fanoušků, kteří se především těšili na několikanásobného mistra světa Adama Ondru. A sympatický lezec je nezklamal. Sice nedosáhl na prvenství, ale i s druhou příčkou byli všichni (samotný závodník i diváci) spokojeni.

Dostat se do finálové šestice však není jen tak. Nejdříve musel Ondra zvládnout páteční kvalifikaci, kde skončil sedmý, což mu bohatě stačilo na postup do semifinále. Naopak další čeští reprezentanti Jáchym Cink, Šimon Potůček a Štěpán a Martin Stráníkovi zůstali před branami sobotního klání.

V semifinále nebyl Ondra se svým výkonem úplně spokojený. „Bylo to nejdramatičtější čekání, co jsem v životě zažil. Upřímně po dolezení a vidění prvních výsledků bych v postup nevěřil,“ řekl před televizními kamerami rodák z Brna. Je pravda, že mu k postupu mezi nejlepší šestku pomohly i neúspěchy dalších spolufavoritů. „Lidi, u kterých bych věřil, že nemohou nepostoupit, tak nepostoupili. O to více si toho postupu do finále cením,“ dodal Ondra.


Ve finále nestačil český závodník jen na Korejce I To-hjona. Třetí skončil Francouz Mejdi Schalck.

Zdroj: redakce, ifsc-climbing.org