Lewandowski se konečně trefil a Polsko slaví první výhru na MS

Přidat na Seznam.cz

Polský fotbalový tým nepatří na MS mezi největší favority, ale tím, že má ve svém útoku jednoho z nejlepších střelců poslední pětiletky Roberta Lewandowskiho, nelze ho v žádném případě podceňovat. V prvním utkání sice Poláci jen remizovali s Mexikem, ale dnes už si poradili se Saudskou Arábii a mohou tak nadále pomýšlet na postup ze skupiny.

Poláci věděli, že nemohou Saudy podcenit, vždyť porazili Mesiho Argentinu! A i proti Polsku hráli nebojácně a v první půli měli převahu. Přesto to byli polští fotbalisté, kdo se jako první radovali z gólu. Po asistenci Lewandowskiho se trefil Zieliňski. I tak ale mohl soupeř odcházet do kabin spokojený, to by ale musel al-Davsárí proměnit v nastavení penaltu… „Věděl jsem, jakým způsobem zahrává penalty. Snažil jsem se ho před rozběhem rozhodit, a vyplatilo se,“ uvedl dvaatřicetiletý polský brankář Szczesny. 

Fotbalisté Saudské Arábie se od začátku druhé půle snažili vyrovnat, ale zpravidla ztroskotali na Szczesnym, který tak patřil k hlavním hrdinům tohoto utkání. I Poláci měli šance a nakonec se ujala ta Lewandowskiho v 82. minutě. „Pro každého útočníka je důležité, když konečně skóruje. Navíc jsem přidal i asistenci a vyhráli jsme, takže jsem pochopitelně spokojený,“ řekl Lewandowski.

I přes porážku má Saudská Arábie pořád šanci na postup. „Abyste uspěli v zápase mistrovství světa, musíte být efektivnější. Na své hráče jsem ale pyšný. Na tomhle turnaji jsme ještě neřekli poslední slovo,“ řekl trenér Saúdské Arábie Hervé Renard.

Polsko – Saúdská Arábie 2:0 (1:0)

Branky: 39. Zieliňski, 82. Lewandowski. Rozhodčí: Sampaio – Boschilia, Pires (všichni Braz.) – Fischer (video, Kan.). ŽK: Kiwior, Cash, Milik – Malkí, Amrí. Diváci: 44 259.

Polsko: Szczesny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszyňski – Krychowiak, Bielik – Milik (71. Piatek), Zieliňski (63. Kamiňski), Frankowski – Lewandowski. Trenér: Michniewicz.

Saúdská Arábie: Uvaís – Abdal Hamíd, Amrí, Buláihi, Braík (65. Ghanám) – Nadžáí (46. Abad, 90.+5 Bahabrí), Malkí (86. Abúd), Kanú – Buraikán, Šahrí (86. N. Davsárí), S. Davsárí. Trenér: Renard.

Zdroj: irozhlas.cz , tn.nova.cz