Lewandowski je opět nejlepší. Polák nemá v této statistice obdoby

Přidat na Seznam.cz

Další rekord? Pro Roberta Lewandowského je to skoro jako „další den v kanceláři“. Tentokrát je to nejvyšší počet gólů vstřelených ve 100 vystoupeních v Lize mistrů, píše server Sportowe Fakty.

Robert Lewandowski si v poslední době zvykl lámat rekordy. Nějakou dobu se mu to dařilo téměř v každém zápase, ve kterém se objevil. Po úterním střetnutí s Benficou si může Polák připsat další úspěch.

81 gólů ve 100 zápasech Ligy mistrů je rekord, kterým se může pochlubit kapitán polské reprezentace. Již v úterý ráno jsme informovali o tom, že se 33letý hráč stane rekordmanem, pokud se představí ve večerním střetnutí.

Mohlo by se zdát, že „Mister Champions League“, Cristiano Ronaldo byl v tomto prvku lepší, vždyť je střelcem nejvyššího počtu zásahů v historii této soutěže. Portugalec je však v této statistice s 64 góly třetí. Na druhém místě je Lionel Messi, který v první stovce skóroval 77krát.

Přestože k rekordu stačilo pouze vystoupení na hřišti, Polák by se s pouhým výkonem nespokojil. „Lewy“ vstřelil hattrick a přidal asistenci!

Robert Lewandowski nastoupil ve všech čtyřech zápasech Bayernu Mnichov v letošní sezoně Ligy mistrů a vstřelil v nich sedm gólů. Tím se stal aktuálně nejlepším střelcem.

Zdroj: sportovefakty.wp.pl