Lékaři doporučují Agüerovi konec kariéry, útočník je ale proti

Přidat na Seznam.cz

Není to příliš dávno, co fotbalový svět zasáhla tragická událost dánského fotbalisty Christiana Eriksena, kterého přímo na hřišti zasáhla srdeční zástava. Před čtrnácti dny však potkaly problémy s dýchaním rovněž barcelonského útočníka Sergia Agüera, jenž musel být v ligovém utkání odvezen do nemocnice. A lékaři mu příliš nadějí na návrat nedávají, jak píše server Marca.

Vyhrál olympiádu, je mistrem Jižní Ameriky, má stříbro z mistrovství světa. Za deset let v dresu Manchesteru City si podmanil celé město. Sergio Agüero vždy přitahoval úspěchy jako magnet.

A se stejným očekáváním přicházel také do slavné Barcelony. Katalánskou metropoli provázela už nějaký ten pátek obrovská krize, a právě argentinský šikula měl být tím spasitelem, jenž vrátí gigantickou značku zpět na výsluní.

Ona samotná představa dvojice Messi-Agüero v jednom útoku naháněla husí kůži nejedné španělské defenzívě. Jenže poté se stalo něco, co sám pětinásobný šampion Anglie vůbec nečekal. „Sbohem, Barcelono, loučím se.“ A jeho celoživotní přítel božský Leo byl rázem fuč. Na Camp Nou přicházel, aby si splnil svůj velký sen: zahrát si s Messim v týmu. Jenže ten rychle nabral směr Paříž.

Velká očekávání, smutná realita

A Agüerovi tak zbyly jen oči pro pláč. Tehdy ještě trenér Barcelony Ronald Koeman mu však přislíbil, že z něj udělá klíčového útočníka po boku Memphise Depaye. Cíl? Najít vhodné nástupce slavného dua Messi-Suárez. Začátek sezony ale vůbec nestihl, léčil poraněné lýtko. Poprvé se v dresu Barcelony objevil až v říjnovém klání proti Valencii. Tehdy odehrál jen čtyři minuty.

Jenže nastartovat tehdy tak rozjetou mašinu se na Pyrenejském poloostrově vůbec nepovedlo. Jediný kompletní zápas stihl odehrát na konci uplynulého měsíce na hřišti nováčka z Vallecana, kde asistoval u potupné porážky 1:0 a rovněž definitivního konce holandského kouče.

A v pořadí teprve druhé utkání v základní sestavě jej čekalo v domácím představení proti Alavési. Jinak otrávení fanoušci Katalánců se zase po dlouhé době měli z čeho radovat. Hvězdného Kuna konečně spatří tak, jak se na něj těšili. Avšak po čtyřiceti minutách přišel šok. Argentinský útočník se z ničeho nic svalil k zemi a slavným stadionem Camp Nou zavládlo úplné ticho.

Zdroj: marca.com