Lehečku nezastavila ani turnajová šestka. Mladoboleslavský rodák je mezi nejlepší osmičkou

Přidat na Seznam.cz

Letošní Australian open musí české tenisové fanoušky hodně bavit. Po nečekaně skvělých výkonech sedmnáctileté Lindy Fruhvirtové, které se dostala zatím mezi nejlepší šestnáctku, se v mužském pavouku zase daří Jiřímu Lehečkovi. Rodák z Mladé Boleslavi je dokonce ještě o kolo dál, po výhře nad Kanaďanem Félixem Auger-Aliassimem 4:6, 6:3, 7:6, 7:6 je ve čtvrtfinále!

Stejně jako v předchozím kole s Britem Cameronem Norriem prohrál český tenista první set. Ale ani tentokrát ho to nijak nepoložilo a trpělivou hrou si podmanil následující tři sady. „Samozřejmě, všichni kluci, které jsem tady porazil, jsou neuvěřitelní hráči a já musel hrát svůj nejlepší tenis,“ řekl Lehečka pro Atp tour. „Musel jsem ukázat všechny karty, které mám, abych je porazil. Corič v prvním kole, Christopher Eubanks ve druhém kole a Norrie ve třetím, teď Felix. Zní to bláznivě, ale je to tak, a já jsem velmi šťastný a strašně se těším, že budu pokračovat v této cestě.“

„Cítil jsem se dobře i od základní čáry,“ pokračoval Lehečka v hodnocení zápasu. „Hodně jsem si pomohl servisem. Vím, že Felix má obrovský servis. Ví, jak zakončovat body po velkém prvním podání, takže jsem se snažil soustředit i na svůj první servis.“ V dalším kole se Lehečka střetne buď s Řekem Stefanosem Tsitsipasem či Jannikem Sinnerem z Itálie.

Naopak se s turnajem loučí Barbora Krejčíková, která vzdorovala favorizované Američance Jessice Pegulaové jen v prvním setu. Naopak druhá sada už vyzněla jasně pro turnajovou trojku – 5:7, 2:6. Krejčíková se tak nyní může stoprocentně soustředit na čtyřhru, kde s Kateřinou Siniakovou obhajuje loňský triumf. V tuto chvíli jsou nasazené jedničky v osmifinále.

Zdroj: ausopen, atptour.com