Lehečka získal před Australian open skvělou formu. V semifinále smetl Kordu a zahraje si v Adelaide o titul

Přidat na Seznam.cz

První tenisový vrchol je za dveřmi. V neděli začíná Australian open a čeští fanoušci budou s natěšením čekat, která z našich hráček to dotáhne nejdále. Ale možná že letos se jim vyrovnají i čeští tenisté, tedy musíme mluvit spíše v jednotném čísle. Loňské čtvrtfinále bude obhajovat Jiří Lehečka a vypadá to, že je nachystaný ve skvělé formě. Na probíhajícím turnaji v australském Adelaide se probojoval už do finále.

V semifinálovém klání došlo svým způsobem k českému souboji. Sebastian Korda sice reprezentuje Spojené státy Americké, ale jeho otec patřil k nejlepším českým tenistům v posledním třicetiletí, takže jeho syna můžeme trochu považovat za „našeho“. Na to ale Lehečka nedbal a Kordu vyřídil lehce ve dvou setech 6:2, 6:1.

Dvaadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi v obou setech dvakrát prolomil Kordův servis. „Trochu mě překvapilo, že to šlo takhle dobře, ale udělal jsem pro to všechno,“ uvedl Lehečka pro web ATP. „Užívám si každou minutu svého prvního startu v Adelaide a na kurtu je to vidět,“ dodala světová devětadvacítka.

Ve finále se česká daviscupová jednička střetne s domácím Jackem Draperem, který v semifinále porazil Kazacha Alexandera Bublika 7:6 (7:2), 6:4. „Dnes jsem na sebe velmi hrdý,“ řekl Draper. „Byl to těžký zápas proti hráči, který je velmi nepředvídatelný. Jsem velmi šťastný, že jsem se přes něj dostal. Na konci loňského roku jsem si zahrál své první finále a na dalším turnaji jsem znovu ve finále, takže opravdu doufám, že se mi zítra podaří dostat přes vítěznou čáru,“ podotkl též 22letý Australan.

Oba borce dělí na světovém žebříčku 33 míst, takže Lehečka je mírným favoritem. „Miluji tuto zemi. Je tak příjemné začít rok tady. Užívám si každou minutu svého prvního pobytu v Adelaide a na kurtu je to vidět,“ dodal Lehečka.

Zdroj: atptour.com, espn.co.uk