Lehečka šokoval tenisový svět. Vyřadil světovou pětku a nyní se chystá na finalistu grandslamů

Přidat na Seznam.cz

Že by český tenis čekal další snový turnaj? Po únorové finálové účasti Jakuba Menšíka v Dauhá se o postup mezi nejlepší pokusí i jeho daviscupový kolega Jiří Lehečka. Na probíhajícím turnaji v Indian Wells se probojoval mezi nejlepší šestnáctku, když ve třetím kole porazil světovou pětku Andreje Rubljova z Ruska dvakrát 6:4.

„Cítím se jistější a myslím, že se zlepšila i moje hra. Věděl jsem tedy, že musím být ten, kdo bude první tvrdě útočit, a to se mi dnes dařilo,“ řekl Lehečka. „Snažil jsem se soustředit na svůj servis, nedávat soupeři mnoho volnosti. Fungovalo to dobře.“

Byl to náš čtvrtý vzájemný zápas, takže jsme oba věděli, co čekat,“ uvedl Lehečka před novináři. „Loni jsem s ním v Indian Wells hladce prohrál, takže jsem se teď zpětně díval, co jsem tehdy udělal špatně. A další věc samozřejmě je, že nyní už jsem zase trochu jiný hráč,“ dodal rodák z Mladé Boleslavi.

V boji o čtvrtfinále se Lehečka střetne s bývalou světovou trojkou Stefanosem Tsitsipasem z Řecka.

V Indian Wellsu startují i ženy. Češkám se mnoho nedaří, všechny už vypadly. Dále však pokračují bývalé světové jedničky, které se vloni vrátily k tenisu po mateřských povinnostech. Němka Angelique Kerberová porazila Rusku Veroniku Kudermětěvovou 6:4, 7:5 a Dánka Caroline Wozniacká si poradila s domácí Katie Volynetsovou 6:2, 4:6, 6:0. A nyní si to rozdají mezi sebou o postup do čtvrtfinále! Jejich duel bude jistě nejsledovanějším zápasem v osmifinále.

Zdroj: atptour.com, wtatennis.com