Lehečka si lehce pohrál s Albotem. Plíšková se více nadřela, ale též se raduje z postupu

Přidat na Seznam.cz

Tento týden jsou pro české tenisové fanoušky velkým lákadlem turnaje v Banja Luce a ve Stuttgartu. V Bosně a Hercegovině startuje Jiří Lehečka a v Německu Karolína Plíšková. A oběma se zatím velmi daří, protože dnes si vybojovali postup do čtvrtfinále.

Jiří Lehečka měl za soupeře Radu Albota z Moldavska. Oba hráče dělí osmdesát příček, ale výsledek 6:0, 6:2 by spíše napovídal, že se střetl zkušený hráč s juniorem… Pravdivější skutečností je ale spíše fakt, že Lehečka má skvělou formu a bude zajímavé sledovat, kde ve světovém žebříčku skončí v závěru letošního roku. Nyní má však rodák z Mladé Boleslavi v hlavě probíhající turnaj, kde by se rád dostal co nejdále. I jeho další soupeř je jistě k překonání, Miomir Kccmanovič ze Srbska je 33. hráč světa, tzn. že je v žebříčku oproti Lehečkovi jen o tři příčky výše. Není však radno Srba podceňovat, vždyť na nedávném turnaji v Estorilu si zahrál finále!

To Karolína Plíšková měla v osmifinále těžší soupeřku. Chorvatka Donna Vekičová je 23. na světě, což je o šest míst níže než česká tenistka. A i průběh tomu napovídal. První set ještě Plíšková zvládla v pohodě 6:2, avšak následující sady došly až do tie-breaku. Nyní čeká Plíškovou ta nejtěžší možná soupeřka, světová jednička Iga Swiateková.

Zdroj: tennismajors.com , wtatennis.com