Lehečka nestačil na Tsitsipase. Přesto opouští Australian open jako vítěz

Přidat na Seznam.cz

Na první pohled slova v titulku nedávají velký smysl. Jak může být někdo vítěz, když prohraje ve čtvrtfinále a byl tak od finálové účasti dva kroky dozadu? Jenže v případě českého tenisty Jiřího Lehečky se jeho postup mezi nejlepší osmičku dá vnímat jako vítězství (stejně jako stříbrné medaile u našich hokejistů do 20 let). Jednadvacetiletý tenista se za prvé dostal mezi elitu nečekaně (doslova je to šok) a za druhé se to nestalo náhodou. Rodák z Mladé Boleslavi podával skvělé výkony a chvílemi své soupeře válcoval rozdílem třídy, i když byli ve světovém žebříčku o hodně výše.

Český tenista postupně porazil Bornu Coriče z Chorvatska. Poté vyřadil Američana Christophera Eubankse. Nejdéle se na kurtu zdržel ve třetím kole, kde v pěti setech vyzrál na Brita Camerona Norriho (12. na světě). V osmifinále nedal šanci sedmému hráči světa Felixovi Auger-Aliassimeovi z Kanady. Až ve čtvrtfinále narazil na dalšího světového hráče Řeka Tsitsipase. Jihoevropan si s Lehečkou poradil ve třech setech 6:3, 7:6, 6:4. „Tie-break byl asi klíčový. Soupeř se díky němu mohl vrátit do zápasu, a já bych měl naopak starosti. Na druhou stranu jsem to viděl jako šanci získat náskok a určitou jistotu,“ uvedl Tsitsipas na tiskové konferenci. „Bylo to trochu jiné než v předchozích zápasech. Hlavní bylo, že jsem v klíčových chvílích volil dobrá řešení. Byl to jeden z nejnáročnějších třísetových zápasů, které jsem tu odehrál. Jiří prožil výborný turnaj. Na téhle úrovni je krátce, ale přeji mu vše nejlepší,“ dodal řecký tenista.

Jak už bylo na začátku naznačeno, Lehečka může z Austrálie odletět s dobrým pocitem. V Česku získal spoustu nových fandů. „Podpora, kterou jsem dostal od fanoušků, byla masivní. Mrzí mě, že jsem nezískal aspoň jeden set,“ řekl Lehečka na noční tiskovce. Zároveň si ale tímto úspěchem na sebe „upletl bič“ a nyní se bude očekávat, že i na dalších turnajích se bude dostávat do závěrečných kol.

Zdroj: redakce, atptour.com