Legenda se vrací. Mike Tyson bude boxovat s Jakem Paulem. „Bude to největší boxerský duel století,“ říká slavný youtuber

Přidat na Seznam.cz

Mike Tyson byl vždy kontroverzní boxer, jeho excesy by vydaly na několik knih (což se také stalo). V době své největší slávy byl buď nenáviděn (to spíš) či milován. Nic mezi tím. Žádného boxerského, ani celkově sportovního, fanouška nenechával v 90. letech chladným. Postupem času, když ukončil kariéru a i se lidsky zklidnil, ho i zarytí antifanoušci začali uznávat jako legendu. Možná i z toho důvodu, že jeho následovníci už neměli to správné charisma a možná i díky tomu byl box upozaďován za čím dál více populárnějším MMA.

Ale teď má box zase šanci se dostat na výsluní a to právě díky Miku Tysonovi. Sedmapadesátiletý rodák z New Yorku se vrací do ringu. Přijal výzvu jednoho z nejznámějších boxerů současnosti Jakea Paula. Tento o třicet let mladší boxer byl dříve známý hlavně jako youtuber, pak se ale vrhl do profesionálního boxu. Zpravidla si nevybírá ty největší současné hvězdy, spíše se utkává s bývalými bojovníky UFC. Během čtyř let v ringu nasbíral devět výher a jednu porážku. Podaří se mu výhry zaokrouhlit na deset?

Duel se uskuteční 20. července v texaském Arlingtonu na stadionu, který je domovem týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys a dokáže pojmout přes 100 tisíc diváků. Jake Paul už velkohubě, jak je u něj zvykem, na svých sociálních sítích považuje tento souboj za největší boxerský duel století. „Budu boxovat s Mikem Tysonem! A nejenže budu mít tu čest bojovat s jedním ze dvou nejslavnějších boxerů, kteří kdy žili, bude to taky živě na Netflixu,“ poznamenal Paul na své platformě X (bývalý Twitter).

Tyson během své kariéry odboxoval 56 zápasů, z toho jen v šesti případech odcházel z ringu jako poražený. Naposledy boxoval před čtyřmi lety s dalším veteránem Royem Jonesem v exhibici, která skončila remízou.

Zdroj: theguardian.com, netflix.com