Ledecká nestihne začátek sezony. Ještě není fit po zlomenině klíční kosti

Přidat na Seznam.cz

Letní zlomenina klíční kosti se u Ester Ledecké nezahojila natolik, aby se mohla zúčastnit následných rychlostních závodů ve sjezdovém lyžování. Pro naši trojnásobnou olympijskou vítězku je to obzvlášť mrzuté, protože závody v Lake Placid, které se konají teď o víkendu, měla vždy v oblibě.

Přitom se ještě před měsícem zdálo, že se klíční kost dobře zahojila. „Asi to bude ještě chvíli trvat, ale doufám, že Lake Louise bychom mohli stihnout,“ uvedla Ledecká před pěti týdny novinářům.

Lake Louise, kde před třemi lety slavila své premiérové vítězství ve Světovém poháru, tedy musí oželet, avšak na dalších závodech, které se konají ve Svatém Mořici, by už chybět neměla.

Kromě zdravotních problémů musí Ledecká ještě řešit smlouvu s českým lyžařským svazem. Ultimátum má dcera zpěváka Janka Ledeckého do konce tohoto roku. Pokud se jí nadále nebudou líbit podmínky smlouvy, bude si celou sezonu hradit ze svého. Ester Ledecká však už dříve naznačila, že s tím nemá sebemenší problém, protože je díky štědrým sponzorům nadstandartně zajištěná.

Zdroj: sport.cz , idnes.cz