Ledecká musí odpískat mistrovství světa. Nedoléčená klíční kost jí na francouzský svah nepustí

Přidat na Seznam.cz

To, čeho se fanoušci Ester Ledecké obávali, se dnes potvrdilo. Trojnásobná olympijská vítězka se ze zdravotních důvodů nezúčastní světového šampionátu ve sjezdovém lyžování. Příčinou je nedoléčená klíční kost, kterou si zlomila vloni v létě. Po konzervativní léčbě musela Ledecká v listopadu podstoupit operaci, avšak zatím není v takovém stavu, aby se mohla v první polovině února zúčastnit MS. Avšak světový šampionát ve snowboardu, který se koná až na konci února, už by stihnout mohla.

Ledecká už je smířená se současným stavem, snaží se to brát s nadhledem. „Jsem šťastná, že moje rozhodnutí udělat reoperaci bylo správné, protože se všechno hojí ukázkově. Kondičně jsem skvěle připravená, ale na sněhu zatím nesmím nic uspěchat. Nejdůležitější je, abych měla rameno zase stoprocentní. Při závodech dostává zabrat, v branách ve stotřicetikilometrové rychlosti to jsou pekelné nárazy do celého těla, které by zatím ještě mohly práci pana doktora poničit,“ uvedla Ledecká v tiskovém prohlášení.

Dvojnásobná sportovkyně roku (2018 a 2022) tak zatím nebude mít možnost získat medaili z MS ve sjezdovém lyžování. Jejím nejlepším umístěním je čtvrtá pozice jak ze sjezdu, tak z obřího slalomu z předchozího šampionátu. Naopak ve snowboardu by mohla v Gruzii, kde se koná MS, získat už třetí zlato v paralelním slalomu.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz, denik.cz