Lajoš Klein na UFC 272 zvítězil se zlomeným prstem na noze

Přidat na Seznam.cz

Slovenský zápasník Lajoš Klein o víkendu vybojoval na galavečeru UFC 272 cenné vítězství, které mu pravděpodobně zaručí novou smlouvu v největší MMA organizaci světa. V zápase projevil srdce bojovníka, když zvítězil i se zlomeným prstem na noze.

O víkendu se odehrál další číslovaný turnaj UFC 272, kde zabojoval o svou další šanci první slovenský bojovník v UFC, Lajoš „Mr. Highlight“ Klein. Po třech zápasech měl nelichotivou bilanci jediné výhry a dvou porážek. A nad zápasníkem z Nových Zámků se stahovala mračna.

Klein ale potěšil svého zaměstnavatele, když kývnul v rámci „short notice“ na svůj čtvrtý zápas a vzal zápas s Američanem Devontem Smithem, který přijal osm dní před jeho konáním.

Slovenský matador ale musel řešit před zápasem nepříjemné dilema. Na jednom z tréninků se mu totiž stalo nepříjemné zranění a Klein přemýšlel, že by duel odřekl. Nakonec vstoupil do hry osud, který sehrál úžasný příběh se skvělým koncem pro slovenského zápasníka.

Na zápas kývnul i se zlomeným prstem na noze

„Věděli jsme , že na nějakém březnovém turnaji nastoupím, ale byl jsem překvapený, že to je hned v tom prvním týdnu,“ reagoval Lajoš Klein na oznámení zápasu v podcastu Ondřeje Novotného MMA Letem světem. „Byl jsem připravený, tak jsem si řekl ´Ok, pojďme do toho´,“ neváhal ani chvíli chopit se své příležitosti.

Jenže pak se stala věc, kterou nečekal. „Hned jak jsme potvrdili zápas, se stala taková věc, že jsem si zlomil na tréninku prst na noze,“ vyprávěl zápasník o nepříjemném zranění. „Bylo to dost nepříjemné zranění, měl jsem problém na tu nohu vůbec došlápnout,“ popisoval nešťastnou událost.

Jelikož nastupoval do zápasu po dvou prohrách, tlak na jeho osobu byl samozřejmě enormní. „Měl jsem smíšené pocity. Byl to zápas, ve kterém jde o všechno,“ líčil Klein své pocity. „Přemýšlel jsem o zrušení zápasu, ale po rozhovoru s mým zahraničním manažerem jsem se dozvěděl, že pokud to zruším, můžu na UFC zapomenout a že tam končím,“ potvrdil, že ho doháněly myšlenky na odřeknutí zápasu.

Jak už nyní víme, vše dopadlo na výbornou a Lajoš Klein po tříkolové bitvě zvítězil a získal tak svým odvážným rozhodnutím přízeň Dany Whitea. Doufáme, že slovenský borec dostane novou smlouvu a šanci dokázat, že do nejvyšší ligy světa rozhodně patří.

Zdroj: mmaletemsvetem.cz