Ladislav Pecka je stále tahounem ústeckých basketbalistů. Ceníme si výhry nad Nymburkem, říká bojovník

Přidat na Seznam.cz

Ústřední osobností basketbalistů BK Ústí nad Labem je kromě amerických spoluhráčů také Ladislav Pecka. Patří už k ikonickým postavám české nejvyšší soutěže. Nejen kvůli svým výkonům ve prospěch týmu, ale i bojovností a vášní pro basketbal.

Na snímku Ladislav Pecka (konec listopadu 2023).

V minulém kole přispěl Pecka k nečekanému vítězství celku Ústí nad Labem nad favorizovaným Nymburkem.

V hale byla skvělá atmosféra. Paráda s vítězným koncem. Byť jsme vedli o několik bodů, museli jsme se strachovat o výsledek až skoro do poslední vteřiny,“ líčil Pecka.

Obezřetnost byla pochopitelná, protože předtím potkalo Ústí podobné drama i v Kolíně.

Ale proti Nymburku je to pro nás speciálnější než jiné zápasy. Nad jeho silným týmem jsme uspěli dobrou obranou. Poučili jsme se z duelu s Opavou, která nás porazila fantastickou střelbou trojek,“ uvažoval Pecka.

Ústí má na svém kontě čtvrté místo z předminulé sezony, loni skončilo ve čtvrtfinále. Takže klub se v posledních letech pohybuje v horní polovině tabulky a nemíní z toho slevit.

Dostat se do absolutní špičky je těžké. Ale cílem pro nás zůstává figurovat v TOP 6, protože nejlepší šestka znamená přímou účast ve čtvrtfinále bez rizika předkola play-off,“ podotýká ústecký tahoun.

V příštím kole je na pořadu severočeské derby mezi Děčínem a Ústím, které bývá pokaždé hitem kola.

Čeká nás tam nekompromisní vřava. Je to další výzva. Bylo by dobré nastartovat delší úspěšnou sérii. Kdyby se to nepovedlo, nic se neděje. Cesta do závěrečných bojů v lize bude ještě dlouhá,“ zakončuje Pecka.

Zdroj: autorský článek