Kylian Mbappé se vrací zpět do týmu PSG

Přidat na Seznam.cz

Kylian Mbappé se po dvou týdnech oddělených tréninků v době, kdy byl s francouzským superklubem v rozporu kvůli smlouvě, vrátil do tréninkového týmu Paris Saint-Germain.

„Po velmi konstruktivních a pozitivních rozhovorech mezi Paris Saint-Germain a Kylianem Mbappém před zápasem PSG – Lorient byl hráč dnes ráno znovu zařazen do tréninkové jednotky prvního týmu,“ uvedlo PSG v nedělním prohlášení.

K těmto rozhovorům údajně došlo před úvodním zápasem klubu v této sezóně, kterým byla nedělní

Mbappé, jedna z nejcennějších fotbalových hvězd, klubu oznámil, že hodlá odejít v červnu. O měsíc později byl vyřazen z letních tréningů klubu a poté odmítl několik nabídek, které mu klub předložil, včetně rekordní nabídky na přestup od saúdskoarabského klubu Al-Hilal.

V srpnu se hvězdný brazilský útočník Neymar stal druhým vysoce postaveným sportovcem, který požádal o odchod z PSG. Jednatřicetiletý hráč je údajně blízko dohodě s Al-Hilalem. Letos v létě odešla do Interu Miami i další bývalá hvězda PSG Lionel Messi.

PSG mělo po celou dobu jednání jasno v tom, že Mbappé nebude moci odejít z klubu zadarmo, ale udržovalo si naději, že se spor s ním vyřeší. Mbappé skončil jako nejlepší střelec první francouzské ligy v posledních pěti sezonách a loni podepsal prodloužení smlouvy poté, co PSG odmítlo nabídku Realu Madrid.

Klub se do Ligue 1 vrátí v sobotu proti Toulouse. Není jasné, zda Mbappé v tomto zápase nastoupí na hřiště.

Zdroj: sports.yahoo.com, en.psg.fr, redakčně upraveno