Kvitová smetla Bělorusku. Teď může pomstít Plíškovou

Přidat na Seznam.cz

Pohled na pavouka letošního Wimbledonu nabízel ve třetím kole možný duel našich dvou nejzkušenějších tenistek. Jenže Karolína Plíšková ostudně vypadla s kvalifikantkou Natalijou Stevanovičovou už v prvním kole. A právě s touto Srbkou se nyní střetne Petra Kvitová, která si ve druhém kole lehce poradila s Běloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou 6:2, 6:2.

Byla jsem trochu na pozoru, každý zápas proti ní si pamatuju. Porazila jsem ji v Sydney a vloni v Indian Wells to byla také velká bitva. Věděla jsem, co od ní čekat. Z toho zápasu nemám tady hezké vzpomínky, ale dnes jsem to otočila. Jsem ráda, že jsem vyhrála,“ uvedla před novináři dobře naladěná Petra Kvitová.

Jediný krizový moment zažila Kvitová hned na začátku druhé sady, kdy přišla o servis, ale vzápětí soupeřku brejkla. „Musím říct, že od rozehrávky jsem se necítila úplně dobře, vůbec mi to nelítalo a byla jsem zabrzděná. Nepředvedla jsem úplně dobrý tenis a ani servis mi moc extra nešel. Stejně jsem to ale vybojovala. Musím si z toho vzít pozitivní věci,“ snažila se česká tenistka krotit euforii z postupu.

Bohužel se s Wimbledonem loučí Jiří Veselý. Poté co v prvním kole vyřadil 22. nasazeného Sebastiana Kordu, v dalším zápase nestačil na Australana Christophera O’Connella a podlehl mu 3:6, 5:7 a 4:6.

Na letošním Wimbledonu se už nepředstaví ani Barbora Krejčíková. Poté co musela kvůli podvrknutému kotníku skrečovat zápas ve dvouhře s Britkou Heather Watsonovou, odhlásila se i ze čtyřhry, kde s Kateřinou Siniakovou mohly získat už třetí titul z All England Clubu.

Zdroj: redakce, wtatennis.com