Kvitová prohrála, přesto opět ukázala, že má srdce na pravém místě

Přidat na Seznam.cz

Na letošní turnaj v kanadském Montrealu nebudou české hráčky rády vzpomínat. Ani jedna z nich se neprobojovala mezi nejlepší osmičku. Je pravda, že až na Kvitovou měly ostatní krajanky hráčku výše postavenou v žebříčku, přesto se nějaké to překvapení očekávalo.

Např. od wimbledonské vítězky Markéty Vondroušové, která se střetla s vycházející americkou hvězdičkou Cori Gauffovou. Jenže se ukázalo, že forma z betonu (Američanka vyhrála v neděli finále ve Washingtonu) je více než forma z trávy. Gauffová naši hráčku na kurtu doslova smetla 6:3, 6:0.

Dva sety v osmifinále odehrála i Marie Bouzková, která podlehla Rusce Darje Kasatkinové 3:6, 4:6. Naopak vyrovnanější hru předvedla Karolína Muchová a to měla proti sobě světovou jedničku Igu Swiatekovou z Polska. První set napovídal, že půjde o jasnou záležitost, protože Polka ho získala v poměru 6:1. To však Muchovou nijak nesrazilo a druhou sadu získala pro sebe 6:4. Stejným poměrem však prohrála třetí dějství.

I Petra Kvitová se loučí s tímto prestižním turnajem. Ale i přes prohru si získala srdce přítomných fanoušků. Za stavu 1:1 na sety si její soupeřka Belinda Benčičová na začátku třetí sady lehce podvrkla kotník. Kvitová k ní přispěchala s ledem (výše ve videu). Musel to být asi zázračný led, protože poté od stavu 0:1 vyhrála Švýcarka všechny následující gamy a i celkově zápas 7:6, 3:6, 1:6.

Zdroj: redakce, tennis-infinity.com, wtatennis.com