Kvitová na Australian Open končí už ve druhém kole

Přidat na Seznam.cz

Nad síly Petry Kvitové byla ve třetím kole Ukrajinka Anhelina Kalininová a po setech 7:5 a 6:4 se s turnajem v Melbourne loučí již po dvou kolech. Nejvýše postavenou Češkou v turnaji tak zůstává Barbora Krejčíková.

Petra Kvitová nenavázala na povedené výkony v United Cupu. K výhře jí nepomohlo ani 37 vítězných míčů, když zároveň udělala 41 nevynucených chyb. Duel skončil nepříznivě pro českou tenistku přesně po dvou hodinách pobytu na kurtu.

Finalistka Australian Open z roku 2019 neudržela pozornost v závěru obou setů. V závěru první sady přišla dvakrát o servis. Ve druhem setu byla rozhodující devátá hra, kdy Kalininová získala další brejk a své podání uhájila. Pro Ukrajinku je to první účast ve třetím kole v grandslamovém turnaji.

„Snažila jsem se to nějakým způsobem zvládnout. Soupeřka ale hrála velice dobře. Ani mi nedala moc šanci to otočit. Moje hra jí nějakým způsobem sedí. Servis mi dnes úplně nepsal, hlavně ten první, což bylo důležité abych to třeba dotáhla do třetího setu,“ řekla Kvitová pro iRozhlas.cz.

Na přemožitelku Kvitové čeká ve třetím kole Barbora Krejčíková. Turnajová dvacítka zdolala ve druhém kole francouzskou kvalifikantku Claru Burelovou 6:4 a 6:1.

Zdroj: iRozhlas.cz, redakce