Kulich, Šalé a spol. na MS. Mám radost, kam se kluci dostali, říká jejich bývalý trenér

Přidat na Seznam.cz

Na právě probíhajícím mistrovství světa hráčů do 20 let ve švédském Göteborgu startují i čtyři čeští reprezentanti, které do vrcholového hokeje takříkajíc uvedl v extralize trenér Martin Pešout.

Tři nadějní útočníci hráli pod ním v Karlových Varech a jeden v Kometě Brno. Není proto divu, že zkušený kouč sleduje své nedávné svěřence i nadále. Martin Pešout to potvrdil také v původním rozhovoru pro SportDeník.cz.

Na snímku hokejový trenér Martin Pešout na střídačce Chomutova (konec prosince 2023).

Jak vnímáte fakt, že kapitán reprezentace Kulich a Šalé jsou lídry národního týmu? Každý z nich vstřelil v zápase s Norskem po třech gólech! A prosazují se i Rymon a Sapoušek.

Samozřejmě mi dělá radost, kam se kluci už dostali. Pro trenéra je vždycky dobré, když jeho bývalí svěřenci dělají pokroky, díky nimž se vydali na svoje sportovní cesty. Byl jsem prakticky u toho, když hráli první zápasy za muže v extralize.

Nebylo riskantní dát šanci hned trojici mladíků v Karlových Varech?

Po mém tehdejším příchodu do karlovarského klubu nebyl rozpočet dost velký. Chtěli jsme ale hrát rychlý hokej a k tomu jsme potřebovali mladé hráče. Proto jsme do áčka přivedli kluky z juniorů. Jiřího Kulicha takříkajíc vychovával tehdejší karlovarský kapitán Tomáš Vondrášek. A zřejmě se inspiroval tím, jak Martin Erat předtím hokejově vychovával Martina Nečase v Brně.

A Eduard Šalé v Brně?

Za mě nastupoval pravidelně ve druhé útočné formaci. Pak byl ale draftován klubem Seattle z NHL a jeho manažer už prakticky řídil, co s tímto hráčem bude.

V této sezoně jste hlavním trenérem a sportovním manažerem Chomutova, předního celku druhé ligy. Sledujete dál i extraligu?

Zápasy si pouštím v klidu a všímám si věcí, které mě zajímají. Nejsem vyloženě zatažený do dění v klubech a na ledě, takže se snažím extraligu a jednotlivá utkání a mužstva posuzovat s nadhledem.

Zdroj: autorský článek