Kubalík si oddechl, poprvé v sezoně vstřelil gól. Hronek je druhý nejlepší obránce v asistencích

Přidat na Seznam.cz

Od Dominika Kubalíka se vždy očekávaly góly. Ať už hrál v Česku, ve Švýcarsku, v reprezentaci či nyní v NHL. A proto pro něj muselo být nepříjemné, že v prvních sedmi zápasech vyšel tento hokejový šikula střelecky naprázdno. To se však změnilo dnes v noci, kdy jeho Ottawa porazila Pittsburgh 5:2.

V přípravě jsem po příchodu do nového týmu získal sebevědomí. Jenže od začátku sezony mě puk nějak míjel a já se nemohl chytit. Nebylo to jednoduché, ale snažil jsem se vydržet a soustředit se na maličkosti. Jsem rád, že jsem pomohl, dát gól je vždycky pěkné,“ řekl novinářům český útočník před ottawskou šatnou.

Pro Kubalíka je důležité střílet pravidelně góly, protože mu po této sezoně končí smlouva. Do Ottawy přišel během loňského ročníku z Detroitu. V kanadském klubu s ním jistě počítají, což mu dali najevo v prvních zápasech. I když mu to tam „nelepilo“, přesto pořád hrál přes 20 minut v zápase a byl i často nasazován do přesilovek. Kubalík vsítil svůj letošní první gól ve 26. minutě a zvyšoval tak na 3:0. Zároveň svou trefou vyhnal z branky Tristana Jarryho.

Zatímco Kubalik se teprve (snad) rozjíždí, obránce Filip Hronek je od začátku ve skvělé formě. Nejen že si plní svědomitě své defenzivní úkoly, ale hodně i pomáhá, jak je u něj zvykem, podporovat útok. V úvodních osmi zápasech sezony nasbíral sedm asistencí a je třetím nejproduktivnějším českým hokejistou. Celkově mezi obránci je druhý v počtu asistencí, před ním je pouze opora Tampy Bay Victor Hedman.

Vancouver – NY Rangers 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 – 0:1) Branky: 36. J. Miller (Hronek), 50. Myers, 56. Soucy (Hronek) – 10. Panarin, 53. Fox, 54. Zibanejad, 64. K. Miller.

Pittsburgh – Ottawa 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) Branky: 38. Crosby, 60. Guentzel – 15. a 54. B. Tkachuk, 5. Greig, 26. Kubalík, 54. Batherson.

Zdroj: nhl.com/canucks, espn.com