Kubalík s Hronkem dávají Detroitu naději, že konečně postoupí do play-off

Přidat na Seznam.cz

Detroit Red Wings patřil mezi léty 1997 až 2008 k nejlepším týmům kanadsko-americké NHL. Hokejoví fanoušci obdivovali jména jako Steve Yzerman, Brandon Shanahan, Pavel Datsyuk, Nicklas Lidström či Brett Hull. Tito a další borci táhli detroitská rudá křídla ke čtyřem vítězstvím ve Stanley cupu (1997, 1998, 2002 a 2008). U posledního titulu byl mimo jiné i Dominik Hašek. Jenže tyto úspěchy dávno odvál čas a Detroit se postupně propadal mezi nejhorší kluby NHL. Vždyť už sedm (!) let čeká toto město aut na účast v play-off. V tomto ročníku to však zatím vypadá na postup do vyřazovací části nadějně a zásluhu na tom mají i Češi.

Zmínit musíme především Filipa Hronka, který má letos zatím skvělou formu. Během 24 zápasů nasbíral 22 bodů, což je na obránce skvělé číslo. Šestkrát se trefil a šestnáctkrát na gól asistoval. Jaký to rozdíl oproti loňské sezoně, kdy ho trenéři na pár zápasů posadili do hlediště, protože nebyli spokojení s jeho přístupem.

Další současné důležité jméno Detroitu – Dominik Kubalík. Tento útočník po příchodu do NHL rozjel střeleckou show, ale postupně jeho výkony uvadaly, až ho Chicago letos s lehkým srdcem pustilo do jiného týmu. Rodák z Plzně zaznamenal během 28 zápasů 24 bodů (10+14), což ho řadí mezi Čechy na třetí místo ročníku 2022/23.

Oba hráči se velkou měrou zasloužili o výhru v posledním zápase nad Columbusem. Kubalík vsítil jeden gól a Hronek na dvě branky přihrál. Vše souviselo s početní výhodou. „Dnešní zápas dokázal, jak důležité pro nás jsou přesilovky. Dvěma góly v početní výhodě jsme navýšili náskok a uklidnili jsme se. Když se nám nedaří v plném počtu, musíme si pomoct speciálními formacemi,“ řekl trenér Detroitu Derek Lalonde.

Součástí Detroitu jsou i další dva Češi – Filip Zadina a Jakub Vrána. Jenže prvně jmenovaný už měsíc léčí zraněnou nohu a Vrána skončil ve speciálním programu pro závislé a duševně nemocné… Klub věří, že oba hokejoví šikulové se ještě v této sezoně do mužstva vrátí a přispějí k ještě lepší výchozí pozici pro play-off.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , irozhlas.cz