Který sportovec nejvíce vydělává? A na jakém místě se umístil třeba Ronaldo?

Přidat na Seznam.cz

Lionel Messi se stal nejlépe vydělávajícím sportovce planety. V žebříčku za sebou nechal hvězdy jako jsou Lebron James, Cristiano Ronaldo, Tom Brady či Roger Federer, píše magazín Forbes. Jak vypadá první desítka?

V minulém roce byl druhý, letos už ale Lionel Messi kraluje žebříčku nejlépe vydělávajících sportovců planety. Přitom si finančně nikterak nepolepšil a stejně jako v předchozí roční periodě si i nyní přišel na slušných 130 milionů dolarů, v přepočtu tedy více než 3 miliardy korun.

Angažmá v PSG však rozhodně není hlavním zdrojem Messiho příjmů. Argentinec má velmi dobře placené spolupráce se společnostmi jako Adidas, Budweiser či PepsiCo.

Na druhé pozici skončila hvězda NBA LeBron James, který si přišel na 121,2 milionů dolarů, v přepočtu cca 2,6 miliard Kč. Aktuálně hráč Los Angeles Lakers se mimo hraní basketbalu stal filmovou hvězdou, v lednu oznámil dohodu s Crypto.com a investoval do společnosti Tonal.

Třetí je v žebříčku Cristiano Ronaldo, který trhá rekordy v popularitě. Právě jeho velká sledovanost na sociálních sítích mu pomáhá generovat zisky ve výši 115 milionů dolarů ročně, v přepočtu cca 2,5 miliard Kč. Sponzorují jej firmy jako Nike, Herbalife či Clear. Sám Ronaldo pak investuje do restaurací Tatel a bude tváří připravované fotbalové aplikace ZujuGP.

Čtvrtou pozici okupuje třetí a poslední fotbalista v první desítce žebříčku Neymar. Brazilec si za posledních 12 měsíců vydělal 95 milionů dolarů, v přepočtu cca 2 miliardy Kč díky spolupracím s Pumou či Red Bullem. Kromě toho o něm vyšel dokumentární film na Netflixu a plánuje se ponořit do světa NFT.

První pětku uzavírá další hvězda NBA Stephen Curry, nejlepší trojkař v historii celé slavné soutěže, se ziskem 92,8 milionů dolarů, v přepočtu cca 2 miliardy Kč.

V první desítce chybí lídr loňského žebříčku

V minulém roce byl v žebříčku na prvním místě MMA bojovník Conor McGregor se 180 miliony dolarů, v přepočtu cca 3,96 miliard Kč. Letos ale chybí. Stejně tak Lewis Hamilton, který před rokem skončil osmý. V žebříčku se naopak udrželi basketbalista Kevin Durrant, tenista Roger Federer či hvězda americké NFL Tom Brady.

Nově se do něj dostali boxer Canelo Alvarez (90 milionů dolarů), jenž se umístil na osmé pozici, a basketbalista Giannis Antetokounmpo (80,9 milionů dolarů), který je ve 27 letech nejmladším členem v žebříčku.

Zdroj: forbes.com